Wpis z mikrobloga

Mircy jakich używacie rękawiczek podczas załadunków/ rozładunków?
Szukam jakiegoś sensownego modelu bo u mnie ręczkawiczki kierowcy mają max tydzień i potem kupują nowe.
Przerabiałem już kilka modeli :
Wampirki - wiadomo że się nie nadają

Rękawiczki skórzane ( te z wielu elemtentów, takie dużawe) ok 10zł - kilka dni
Rękawiczki skórzane, monterskie - trochę lepiej dopasowane, z rzepem na nadgarstku - ok 15zł - wytrzymują max tydzień.

Czy moglibyście polecić jakieś modele które dłużej wytrzymują?
Bo obecnie wydaję około 100zł / kierowca na miesiąc na rękawiczki.
#bekaztransa #zycietruckera #bhp #pracbaza
  • 31
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@krabozwierz: np pada deszcz, pasy są mokre, zwijasz je i już rękawiczki przemoczone.
A z tym, że na 100% kilka par leży w domu to wiem.
Wywnioskowałem to po zakpie płynu do spryskiwaczy, czy kupię X litrów, czy 2X litrów to i tak na ten sam czas wystarczy ;)
  • Odpowiedz
@krabozwierz: nwm, u mnie dyskwalifikuje.

Btw ostatnio na rozliczeniu tygodniowym, kierowca wpisał mi
długopis BIC 4 sztuki x 2 zł,
zszywki 4 sztuki x 1zł,
spinacze 4 sztuki
  • Odpowiedz
@xspeditor: ja mam cale gumowane, grube, na deszcz, a skorzane - grube musza byc, lape mi raz uratowaly.
Te sie koncza szybko, pasy, troche wilgoci, i szwy sie rozjezdzaja, 1-2 tygodnie, i przy pasiastej robocie koniec, sam chetnie kupie takie co na 2 miechy starcza.
  • Odpowiedz
@xspeditor: o ile nie jest tak, jak @krabozwierz napisał, to może jakieś dobrze dopasowane, żeby się nie przycinały.
A najlepiej daj kierowcom ekwiwalent miesięczny (nawet te 100zł), sami sobie wybiorą i będą zadowoleni z premii za dbanie o rękawiczki
  • Odpowiedz
A najlepiej daj kierowcom ekwiwalent miesięczny (nawet te 100zł), sami sobie wybiorą i będą zadowoleni z premii za dbanie o rękawiczki


@mawojciech: @xspeditor: Ooo i to jest rozwiązanie! Weź ich, albo daj im hajs na rękawiczki i niech sobie sami kupią takie jakie chcą, tylko potem niech nie jęczą, że nie mają rękawiczek, bo ty im kasę na nie dałeś, a co oni zrobili z tymi pieniędzmi, to
  • Odpowiedz
@xspeditor: nie ma dobrych rękawiczek do pracy na plandece.
Te najtańsze gumowane to scierwo, zaraz zaczyna barwić łapy, jak dostanie wody to od razu do wyrzucenia.
Te niby z koźlej skóry u mnie wytrzymują max 2 miesiące ale bardzo szybko się brudzą i przecierają. Dostaną trochę wody i po nich.
Testowałem jakieś z militariapl do airsoftu, niby takie och ach i jedno racja - mega dopasowane i wygodne, praktycznie nie
  • Odpowiedz
@xspeditor: ja sobie sam sprawdziłem pseudotaktyczne rękawiczki marki Mechanix. Kosztują coś koło 120zł, a mają fajne wzmocnienia w tych najbardziej newralgicznych miejscach jak pod palcami, nadgarstki i opuszki. Dodatkowo mają gumowe wstawki na zewnętrznej stronie łapy co nieraz ratuje przed urazami. No i mają fajną wentylację i są bardzo dobrze dopasowane do ręki. Jedną parę kupiłem ponad rok temu i tylko na opuszku fakulca mi się przetarła że paluch delikatnie
  • Odpowiedz