Wpis z mikrobloga

Sprawa jest taka właśnie zepsuł mi się monitor. Był to mój drugi monitor w życiu. Nie kupowałam nigdy monitora sama tak się złożyło pierwszy był kupowany za dzieciaka A ten drugi dostałam w prezencie. Niestety nie wiem jaki monitor wybrać do 500zl. Taki, który będzie odpowiedni podczas gier oraz bedzie dobrze wyświetlał grafikę bo zajmuje się amatorsko grafika, fotografia. Czytałam, że monitory z matrycą IPS dobrze radzą sobie z wyświetlaniem grafiki ale mają problem z grami( Nie gram dużo ). Jak to jest na co zwracać uwagę oraz jakie polecacie konkretne modele ? #monitory #komputery #grafika #informatyka
  • 38
@10129 poprosze. A tak na poważnie źle napisałam racja.Chodzi mi o ładne odwzorowanie kolorów przy tworzeniu grafiki , wyświetlaniu zdjęć ale przy tym żeby radził sobie z szybkością gier. Bo z tego co się orientuję monitory typowo graficzne dłużej "myślą", tak?
@xandra chodziło mi o zwykły monitor nie graficzny. Taki, który będzie ładnie wyświetlał grafikę. Wiem, że monitory typowo graficzne są idealne do obróbki zdjęć ale nie robię tego zawodowo narazie. I potrzebuje uniwersalny do grafiki, gier I przeglądania Internetu . Coś polecisz ? Albo na co zwracać uwagę? Jakie marki?
@zelluss: Serio, polecam jakieś Eizo nie koniecznie to, które pokazałam. Nie kupisz nic lepszego. A za 400 masz https://amso.pl/product-pol-78873-Monitor-EIZO-EV2416W-24-LED-1920x1200-TN-BIALY.html z pivotem i masem przydatnych złącz i roczną gwarancją. Dodatkowo to jest porządny, profesjonalny sprzęt, a nie jakieś LG czy inna masówka Samsunga, która pada po 2-3 latach i majta się jak głupia gdy piszesz, bo jest plastikowa do bólu i niestabilna. Poczytaj sobie. https://www.eizo.pl/monitor/flexscan-ev2416w/ - posłuży jeszcze lata i przyda się
@10129: Ta akurat należy do najlepszych. To jest profesjonalny monitor dla grafików z certyfikatami, poczytaj najpierw. Miałam krótko Samsunga z IPS, to była tragedia. Barwy z dupy, szarego nie było, trzeba było ustawiać na siłę, a i tak był umowny, podświetlanie nierówne, przebarwienia na czarnym... Jakieś 6 stówek kosztował. Nie polecam nikomu.
Edit: Samsung 24MP55HQ-P konkretnie. Ten Eizo NA PEWNO będzie lepszy od niego.
@xandra: o wygodę mi chodzi nie kolory. Ani to pod sporym kątem siedzieć nie można, ani to filmu pooglądać wygodnie samemu a z kimś to już ogólnie słabo. Ciągle musisz tym kręcić zmieniając pozycje, na ipsie możesz siedzieć gdzie chcesz. To jest jej codzienny monitor, nie do pracy
@xandra: no niech Ci będzie, masz gdzieś test tego monitora? chętnie zmienię moją opinie o tnkach
bo zakładam, że nie polecasz jej monitora którego testu nie widziałaś
@xandra: bo ja znalazłem tej tnki co polecałaś, zakładam, ze rozumiesz angielski.

Image quality is less exciting. The TN panel means there’s noticeable colour shift as you move away from head-on.
With a price that exceeds even IPS monitors such as the superb Dell UltraSharp U2312HM, this Eizo doesn’t appear to be good value for money.