Wpis z mikrobloga

18+

Zawiera treści 18+

Ta treść została oznaczona jako materiał kontrowersyjny lub dla dorosłych.

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@L3stko: znasz może historię jak to się stało że płaszcz odbił w jego stronę? Moja teoria jest taka że strzelał w kierunku dziadoskiej jakości stalowego celu, na Omnis Arma niedawno był test popiersia ze stali pancernej i ze stali gównianej i efekt był podobny
@Kezcliw: To się zdarza przy strzelaniu do blachy. Łatwiej o taki odprysk przy celu już pokaleczonym, z wgłębieniami po innych pociskach. Należy pamiętać, że skóra na twarzy jest bardzo cienka i mocno ukrwiona i nawet małe skaleczenie będzie tam mocno krwawić.
Poza zagrożeniem dla oczu takie odłamki są zupełnie nieszkodliwe. Kolega ze zdjęcia nie powinien mieć nawet blizny.
@L3stko: polecam kanał Omnis Arma na YT. Mateusz robił ostatnio kilka filmów na temat odprysków, rykoszetów i okularów ochronnych.

Podobała mi się puenta ostatniego filmu. Parafrazując:

Jeśli zakładasz okulary ochronne, bo przewidujesz powrót odłamków, które będą miały na tyle energii, żeby pozbawić Cię wzroku, to jak chronisz szyję i tętnice zlokalizowane zaraz pod skórą?
@Kezcliw: No nie zupełnie. Nawet cel pancerny może zwrócić odłamki. Widać to na pierwszym filmie (podziurawiona przednia część kartonu). Przy strzelaniu do blach takie wiórki wracały do mnie wielokrotnie jednak zwykle są one na tyle małe i po pokonaniu tych kilku metrów maja tak małą prędkość, że nie stanowią żadnego zagrożenia. Czuć je na twarzy, na ubraniu w ogóle. Oczywiście są cały czas groźne dla oczu.