Wpis z mikrobloga

W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła Katolickiego i 5,67mld dla kościoła Ewangelickiego, tyle podatku zapłacili ludzie wierzący na Kościoły. Pieniądze zostały im potrącone w rozliczeniu podatkowym.Tak powinno być w Polsce. Ciezar utrzymania swojego wyznania spoczywa na wierzacych. Proste, uczciwe i sprawiedliwe
#finanse #religia #katolicyzm #przemyslenia #neuropa
robert5502 - W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła...

źródło: comment_Fo1iSlrOH1oVcWY1UcJUVlhRjN44yRk9.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@leonidas84: Oczywiście, że nie masz racji. Uczelnie w USA i UK nie utrzymują się same. I w USA i UK uczelnie finansowane są z tych składników - budżet stanów/państwa, czesne, dotacje i subwencje na działalność naukową. Więc nie wiem skąd wziąłeś to, że najlepsze uczelnie utrzymują się same. Już nie mówiąc o tym, że np. w Szkocji pierwszy poziom studiów jest w większości finansowany przez państwo. Więc nie wiem skąd
  • Odpowiedz
@reynevayen: Wielgus jest w fundacji co zrobiła mapkę. Liczba przypadków pedofilii (nawet podejrzenia) i innych przestępstw nie przekracza 500 przypadków. Prawda jest taka, że większość szumu wokół kościoła zieją ogniem ci, którzy chcą kościół zniszczyć.

A dojenie budżetu państwa to smiech na sali. To są grosze. WIecej wydajemy na genderowe kierunki i inne gowniane typu kulturoznastwo. Ale gimboateiści nie martwia sie o kase, bo nie przeszkadza im przepalanie nieswoich podatkow
  • Odpowiedz
@reynevayen: Masz konkretną liczbę, która zawiera więcej przypadków niż liczba pedofilii. Są także inne przestępstwa plus te niepotwierdzone.

50 tys. = 500 przestępstw. Mało?

Jasne, że kasy szkoda... tylko czemu ci nie szkoda na
  • Odpowiedz
Masz konkretną liczbę, która zawiera więcej przypadków niż liczba pedofilii. Są także inne przestępstwa plus te niepotwierdzone.

50 tys. = 500 przestępstw. Mało?


@leonidas84: Nie wiem po jakiemu to, ale wciąż podtrzymuję, że chodzi o systemowe ukrywanie pedofilii, nie o samą liczbę księży-przestępców.

Jasne, że kasy szkoda... tylko czemu ci nie szkoda
  • Odpowiedz
@reynevayen: Ukrywanie? A dowody jakieś? Bo wiesz oskarżyć może każdy.

Uważasz, że 10 tys. kulturoznawców co roku wnosi coś do ogółu wiedzy? I że warto wydawać nasze podatki? A już na kościół nie? Ten sam kościół, który prowadzi domy opieki nad bezdomnymi czy okna życia?

Ciekawe... Że życie ludzkie jest mniej warte niż 5 lat utraty doświadczenia
  • Odpowiedz
@reynevayen: Czy sądzisz, że film Sekielskiego może mówić o całym 50 tys. duchowieństwie Polski? I czy jesteś pewny, że wszystko tam jest prawdą? Czy może tak uważasz, bo napędza cię nienawiść a nie umysł? Chcesz kogoś skazać na podstawie filmu?

Kościół bez datków przetrwa. Przetrwał gorsze czasy. A większość parafii nie widzi zł z dotacji państwowych. Nie jestem zwolennikiem dotacji, a wiesz czemu? Aby zamknąć raz na zawsze pysk tych,
  • Odpowiedz
Czy sądzisz, że film Sekielskiego może mówić o całym 50 tys. duchowieństwie Polski? I czy jesteś pewny, że wszystko tam jest prawdą? Czy może tak uważasz, bo napędza cię nienawiść a nie umysł?


@leonidas84: Możesz sobie wmawiać, że napędza mnie cokolwiek co tylko chcesz, jeśli w ten sposób musisz to sobie racjonalizować. Odpowiadając na pytanie - nie, film nie mówi o wszystkich 50k duchownych, ale nie musi. Wystarczy, że pokazuje jak działają wyżsi hierarchowie kościoła - a działają beznadziejnie, jeśli za punkt widzenia przyjmiemy ofiary księży.

Aby zamknąć raz na zawsze pysk tych, którzy plują
  • Odpowiedz
@reynevayen: nie chcę mi się z tobą już rozmawiać :). Jak do ściany :). Ale twój jad jest zbyteczny. Kościół przetrwał gorsze czasy, przetrwa i ciebie.

I nie bierz mnie pod włos :). Bo nie wiesz czy jestem katolem czy nie :). Także elo pseudowolnościowcu :)
  • Odpowiedz
@reynevayen: nie uciekam :). Po prostu ślepiec (od nienawiści) nie zobaczy tego nawet jak będzie miał pod nosem :).

Twoje argumenty są tak proste i łatwe do obalenia, że żal mojego czasu aby zgładzić butem twoje kłamstwa.

Ta dyskusja już nic nie da :). Upewniłeś mnie tylko, że nie masz nic wartościowego do przekazania :).
  • Odpowiedz