Wpis z mikrobloga

W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła Katolickiego i 5,67mld dla kościoła Ewangelickiego, tyle podatku zapłacili ludzie wierzący na Kościoły. Pieniądze zostały im potrącone w rozliczeniu podatkowym.Tak powinno być w Polsce. Ciezar utrzymania swojego wyznania spoczywa na wierzacych. Proste, uczciwe i sprawiedliwe
#finanse #religia #katolicyzm #przemyslenia #neuropa
robert5502 - W roku 2017 podatek kościelny w Niemczech wyniósł: 6,43 mld dla kościoła...

źródło: comment_Fo1iSlrOH1oVcWY1UcJUVlhRjN44yRk9.jpg

Pobierz
  • 163
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Śmiej się, ja ci nie bronię. To tylko dowodzi problemu twojej zaściankowej psychiki, gdzie nie potrafisz dopuścić do możliwości całkowitej wolności, nie tylko w kwestii dotowania np. religii, ale także nauki, czy lecznictwa, a nawet kultury...
Nie potrafisz wyjść poza swoje lemingowe ramy i dopuścić do swojego myślenia tezy, że państwo nie powinno zabierać ludziom pieniędzy i rozdzielać ich wg. swojego widzimisię. Jednak potrafisz się pośmiać z takich, którzy potrafią myśleć za
  • Odpowiedz
@robert5502: Oczywiście taki system jest lepszy niż nasz ale dalej nie wiem dlaczego Państwo ma się zajmować finansowaniem kościoła jakimiś systemami podatkowymi, niech sami sobie organizują zbiórki
  • Odpowiedz
nie jestem zwolenikiem jaskiniowego kapitalizmu


@robert5502: To kończąc temat, dochodzimy do konkluzji, gdzie TY chcesz wprowadzać wolność, ale tam gdzie ci pasuje, kompletnie nie zwracając uwagi na fałsz, który przez to wychodzi na jaw. Od razu spenetrowałem prawdę, że nie o jakąś wolność jednostki ci chodzi, ale wyłącznie o małostkową nienawiść do KK i do atencji, którą niechybnie można dostać za tak małostkowe gimnazjalne wybiórcze podejście do religii jako takowej.
  • Odpowiedz
@kazek_nalepa: Dosyć długo miałem podobne zdanie do Ciebie. Wierzyłem w piękny, wolnościowy świat. W to, że możemy wszystko sami i nikt nam nie musi nic narzucać, nic dawać, sami ogarniemy. Że nie trzeba publicznej służby zdrowia, bo samo ogarniemy, sami się ubezpieczymy. Nie trzeba organizować edukacji, bo sami się będziemy edukować.

Wiesz po części masz racje i mi się te poglądy podobają. Jednak niestety... im dłużej żyję, tym bardziej zauważam, że świat nie jest czarno-biały. Że takie poglądy to niestety utopia, która nie da się w 100% zrealizować. Nie ma możliwości funkcjonowania w 100% wolnościowego społeczeństwa. Zawsze musi być w niektórych kwestiach minimalna ingerencja państwa. Oczywiście ja nadal popieram wolnościowe poglądy, ale niestety zrozum, że jesteśmy istotami społecznymi i musimy żyć w społeczeństwie. A jakiś % społeczeństwa to idioci, którzy nie są w stanie decydować o prostych rzeczach. A i istnieje też %, który dla własnego interesu będzie potrafił niszczyć wszystko dookoła. Dlatego niestety państwo musi mieć w jakimś stopniu kontrole nad niektórymi kwestami. Tak samo podejrzewam, że gdyby nie podatki to ludzie nie byliby w stanie "zarzucić się" solidarnie na jakieś ważne sprawy, bo po co?

Wiesz dajmy pod celownik takie szkolnictwo. W pięknym wolnościowym planie można w 100% wszystko sprywatyzować, ale... tutaj właśnie wchodzi fakt, że świat nie jest czarno biały i ta 100% prywatyzacja to utopia, której nie da się zrealizować w dobry sposób. O ile początkową edukacje - sprywatyzujmy. Podstawówki, licea itp. Nawet nie róbmy odgórnego programu, niech każda szkoła ma swoje cele i programy. Spoko. A jak chce rodzic to niech sam kształci dziecko, nie ma problemu. W tej kwestii nie widzę
  • Odpowiedz
Na przykład psycholodzy płacą podatki od doradztwa zawodowego, ale już nie od sprawiania, że pacjenci czują się emocjonalnie lepiej


@Strzelec_Kurpiowski: kościół prowadzi usługi mszy, pogrzebów, ślubów, chrztów, komunii św. itd.

Możesz napisać jak wygląda konsumpcja błogosławieństwa czy
  • Odpowiedz
@Nieszkodnik: ogrzewanie - miejska spolka odlaczy im ogrzewanie jak nie zaplaca? Oswietlenie - odetna im prad, jak nie zaplaca? Bez zartow. Jakiekolwiek, kiedykolwiek, wystapia dlugi, to rada miejska przekazuje kosciolowi kase. Oczywiscie jawnie, w glosowaniu.
( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz