Wpis z mikrobloga

Budząc się dzisiaj nie wiedziałam, że będę zmuszona uśpić moja 16letnią przyjaciółkę, mojego kota od dzieciństwa. Byłam z nią do samego końca, powiedziałam że jest najwspanialszym kitku i że idzie tam gdzie nie boli, gdzie jest jej psia przyjaciółka, frykasy, mnóstwo ptaszków do oglądania, kizianko, ale tylko jak będzie miała na to ochotę. Ze każdy ją kocha i niech się nie boi, że już zaraz będzie dobrze. Serce mi dziś pękło, ubeczałam się okropnie, kochajcie swoje kitki, tak szybko odchodzą :( Wolno jemu do nieba. A z ogromu dzisiejszych emocji spać nie mogę więc wylewam żale ( ͡° ʖ̯ ͡°)
  • 62
@lunaria: Mój kotek żył 12 lat i zmarł na guzka, którego miała na brzuchu. Była okropnie wredna, ale mimo wszystko ja kochałem. Ostatnie kilka lat sie dotarliśmy i stałem sie jej ulubieńcem. Pamietam ze jej ostatnie dni były dziwne. Zanim wiedzielismy co jej dolega to martwiliśmy sie bo NIC nie chciała jeść, a nawet ledwo co pila. Któregoś dnia wracam z pracy, a ona taka śnięta siedziała na parapecie balkonowym. Biorę
@NorskArisk: miłość do zwierząt nie wyklucza miłości do ludzi. Bezdomni to akurat słaby przykład. Znaczna większość to ludzie bezdomni z powodu choroby alkoholowej której nie chcą leczyć bo tak wygodniej. Lepszym przykładem są hospicja gdzie często leżą ludzie bez jakiejkolwiek rodziny.
Ale ponownie, to jest wolność ludzi na co poświęcają swój czas - miłość do zwierząt i ludzi.
@lunaria: popłakałam się jak dziecko przez ten Twój wpis ;-( 5 lat temu musiałam zrobić to samo z moją kocia przyjaciółką vel siostrą i też bidulka chorowała na raka gardła (sama go „wykryłam”). Pożyła chyba 2 miesiące od diagnozy, pod koniec była traktowana jeszcze bardziej jak królowa, zabrałyśmy ją z mamą na wycieczkę do lasu, puszczałam jej filmiki z ptakami... to był wspaniały, łagodny kotek ;-( rozumiem Twój ból Mirabelko, trzymaj
@lunaria: współczuję ( ͡° ʖ̯ ͡°) dałaś jej wspaniałe życie jakiego nie ma wiele kotów,ja swojego kitku znalazłem jak był mały na śmietniku 4 lata temu ( w swoje 16 urodziny w dodatku), gdy przyjdzie jego czas pewnie będe w takim stanie jak Ty
@Sadar: wiem, rozmawiałam przed z 4 różnymi weterynarzami, każdy poradził tę opcję, inaczej do kilku dni by się udusiła w męczarniach, może gdyby nikogo by przy niej nie było, trzeba było wybrać mniejsze zło :(

@wicked93: o to to to, ten sam typ kota, hrabina wielka ustawiająca wszystkich. Wybrałam ją sobie w wieku 12 lat, była moim pierwszym kotem ever i MOIM zwierzakiem, wiesz jak to jest, pies był wszystkich,
@lunaria: trzymaj się kochana :( Ja mam kotka dopiero od 3 miesięcy, ale jak pomyślę że kiedyś przyjdzie czas by się z nią pożegnać to łzy same cisną się do oczu :( Zapewniłaś jej 16 lat pięknego, długiego życia, o jakich wiele kotów może pomarzyć :( Ale się zbeczałam, a jadę autobusem :< Na pewno była i będzie już zawsze Tobie wdzięczna! Masz ogromne i dobre serduszko ʕ
moja Pusia niby miesiąc się z nią bawiła a potem też w tydz\ień się zabrała, nie chciała jeść, schowała się do szafki i nie dała się pogłaskać,


@mit-nick: kiedyś z moją różową zdecydowaliśmy się na nowego przyjaciela naszego kitku. Pani w schronisku nam odradziła z powodów że nasz starszy kot będzie miał podobne objawy co do twojego. Jeśli dłuższy czas kot jest samotnikiem to lepiej niech tak pozostanie bo inaczej robimy