Wpis z mikrobloga

mirki polecacie jakieś użyteczne programy/aplikacje pod Maca? Na razie kupiłem i zainstalowałem sobie yam - robi z ipada rozszerzenie ekranu (niestety mój ipad i mac nie lubią się z Cataliną i Sidecar w moim wypadku odpada :/ )

#macbook #kiciochpyta #apple
  • 12
@Saper86: Nie uściśliłeś co robisz i czego potrzebujesz

- Whatsapp - zawsze lepiej pisać z komputera, niż z telefonu
- Bear - do notatek, markdown oraz system tagów, świetnie współdziała z iPadem i iPhonem.
- Notability - do notatek, nauki i przeglądania notatek odręcznie wykonanych na iPadzie.
- Thunderbird jako pomocniczy klient poczty; mnie osobiście wystarcza Mail.
- Reeder - do przeglądania kanałów RSS
- Magnet - rozszerzone funkcje zarządzania oknami,
@Saper86: Jak pracujesz z plikami pomiędzy systemami, to jest sens. Ponadto ten system nie jest wolny od wirusów i np. jak oglądasz seriale na jakiś stronach i się otwierają przez reklamy inne podstrony to wyłapuje syfy. Była też kiedyś akcja z CCleanerem czy innym programem na macOS, który został zawirusowany.

CleanMyMac jest o tyle fajny, że łatwo wyłączysz/włączysz demony startu, oczyścisz pamięć podręczną czy odinstalujesz aplikacje. Są darmowe odpowiedniki - CCleaner
iStat Menus


@Saper86: Macs Fan Control jesli chcesz lekko zmienić progi pracy wentylatorów (systemowy dopuszcza doc duże temperatury). Imo nie opłaca sie instalować antywirusów ale Objective-See ma pare fajnych apek jak np monitorowanie polaczeń aplikacji z internetem ostrzeganie przed próba szyfrowania plików czy prob włączenia kamery/mikrofonu.