Wpis z mikrobloga

Nie udało mi się życie, zmarnowałem. Uciekłem od pierwszej jedynej miłości, potem ożeniłem się bez miłości. Jedyna istota, którą kocham, mój syn, wychowywał się w piekle mojego małżeństwa, tak jak ja wychowywałem się w piekle małżeństwa moich rodziców. A myśl, że mój Sylwunio będzie tak samo nieszczęśliwy jak ja, łamie mi serce. Praca, która była moim powołaniem, okazała się udręką za grosze. Zabija mnie samotność, którą sam sobie zgotowałem. Nikt i nic mnie już nie czeka. Nie widzę przed sobą przyszłości, jestem w proszku, w rozsypce. Wypalony, rozmontowany. Śmiertelnie zmęczony, chociaż niczego w życiu nie dokonałem. Muszę przystanąć w biegu, chociaż nigdzie nie dobiegłem. I odpocząć, odpocząć za wszelką cenę.
#feels #film #przemyslenia
Horkheimer - Nie udało mi się życie, zmarnowałem. Uciekłem od pierwszej jedynej miłoś...

źródło: comment_tshy2dq4SU2gepKtsI69r739qMxtablN.jpg

Pobierz
  • 59
@Methelin: @GajuPrzegryw: @Jswgecz5: No ale to jest komedia, a właściwie to komediodramat, rodzaj który wywodzi się jeszcze z literatury, z tragikomedii. Są tam elementy humorystyczne, no bo nie powiecie mi, że nie bawiło Was jak babki w pociągu napieprzały jak katarynki, albo sąsiad puszczał Szopena. No szok i niedowierzanie, ale autor właśnie planował żeby to było zabawne w całym tragizmie sytuacji i smutnego życia głównego bohatera...

A co do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@rentiever:

§ ktoś obcy usiadł przy moim komputerze i napisał ten komentarz


Kiedyś na komendzie użyłem tego argumentu, to powiedzieli, że w takim razie zabierają kompa xD szybko sobie przypomniałem, że to jednak byłem ja ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@tygry Zamierzam ich obrażać. Widocznie niezbyt bystrym 10 latkiem byłeś.( ͡º ͜ʖ͡º)

Oglądałem go pierwszy raz w wieku 9 lat. Ani trochę mnie nie śmieszył... Może dlatego, że już miałem wiedzę o realiach w jakich żyjemy. ¯_(ツ)

@lady_katarina Komediodramat tak. Dramat tak. Komedia nie.

@Ld93 Wynika to z różnego tempa edukacji i rozwoju emocjonalnego człowieka.
@Wroneusz Pewnie tak.

@Methelin Jak oglądasz film dla dorosłych w wieku
@Horkheimer: Pamiętam, jak za dzieciaka (8 lat?) ten film śmieszył - że niby o takim śmiesznym zwariowanym głupku... Wchodząc w dorosłość zrozumiałem, że to biedny, chory na nerwice natręctw człowiek...
@GajuPrzegryw ależ ty byłeś zajebisty. 9 latek ogarniajacy życie. Bajki opowiadaj dalej jak się będziesz czuł lepiej. Jesteś zwykłym burkiem szczekajacym na ludzi których nie znasz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@tygry Mam ci wstawić pracę sprzed 13 lat żebyś uwierzył? Co w tym dziwnego, że 9 latek obejrzał film i napisał recenzje? W wieku 10 lat zacząłem pisać pierwsze opowiadania fantasy/historyczne...

Zaniżyliście sobie poprzeczkę względem ogółu i debilnego systemu edukacji... To już nie moja wina.
@RubinWwa: To nie jest komedia, gość miał z pewnością jakieś problemy psychiczne, depresję, nerwicę natręctw czy nadpobudliwość sensoryczną. Życie z takim pakietem to musi być koszmar, o ile nie dostaniesz dobrych leków to będziesz się tak męczył każdego dnia i niewiele będziesz mógł z tym zrobić. Do tego nieudane małżeństwo, brak dobrego kontaktu z synem, niska płaca i kiepskie warunki pracy, późniejsza samotność, naprawdę wiele nie trzeba. Gdyby mieszkał w takim