Wpis z mikrobloga

Malwina mówiła, że ona na co dzień nie używa polskiego bo ma kontakt wyłącznie z Wietnamczykami, a jej polski jest lepszy niż Ani, która się obraca wśród Polaków i polskiego narzeczonego. Jak to się dzieje?
#bigbrother
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Janusz_Sportu: Prawdopodobnie dlatego, że Malwina wychowywała się w Polsce od małego brzdąca - teraz jak się rozkręciła to nawet inny akcent nie jest wyczuwalny. Co do Anki to jakoś bardzo bym nie krytykowała, na mojej uczelni są profesorowie z Ukrainy i pomimo 40+ lat w Polsce dalej mają naleciałości jak Ania. Nie jestem zdziwiona jej poziomem polskiego ale z czego to wynika to już inna historia.
  • Odpowiedz
@Janusz_Sportu: może ona nie odczuwa takiej potrzeby. Poznałam wielu obcokrajowców, którzy po paru latach obracania się wśród Polaków mówili pięknie po Polsku, Słowacy bez cienia akcentu, az trudno było uwierzyć. Poznałam też wielu Polaków żyjących latami w anglojęzycznym społeczeństwie, nie potrafiących sklecić nawet jednego zdania po angielsku bo obracali się tylko wśród swoich krajan. Zakupy w polskich sklepach, praca wśród Polaków, mieszkanie z Polakami. A po angielsku jes, noł, heloł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Janusz_Sportu: im z dalszego kraju ktoś przyjeżdża, tym lepiej mówi po polsku. Znam kolesia z Chin który mówi po paru latach w Polsce lepiej niż niejeden miejscowy, a Ukraińcy czy Rosjanie przez całe życie nie mogą (nie chcą?) pozbyć się zaciągania xD
  • Odpowiedz