Wpis z mikrobloga

@Magadanka jak dobrze dobierzesz krem do swojej cery to tak. Poprawia jej wygląd, pomaga zwalczać problemy i dyskomfort jest dużo zalet ale musisz naprawdę dobrze krem dobrać żeby sobie krzywdy nie zrobić. Ja kiedyś myślałam że mam cerę przetłuszczającą się i kupowałam kosmetyki które miały ograniczyć tłuszczenie a zrobiłam sobie tym trochę krzywdę bo tak naprawdę mam cerę suchą i wrażliwą która walczyła z brakiem nawilżenia tym że produkowała więcej łoju. I
@iEarth: tak naprawdę to jest tyle zależności ze o ja #!$%@? XD

Chociażby fakt jak pracujesz na zewnątrz, w słońcu, bez filtrow i tak aż do emeryturki to twarz będzie zaorana i oklapnięta. Większość kremów ma filtr spf.
Druga sprawa to jak twoi rodzice się starzeją, genetyka tez ma tutaj swój wkład - np. wiek mojej mamy zdradzają jej siwe włosy a nie twarz

Zreszta popatrz na japonki i Koreanki -
@zupa_cebulowa: dodatkowo nie ma co się kierować wiekiem na kremach, a przynajmniej tak mi wiadomo. Nie mam oporów przed kupowaniem kremu dla 60+ XD ryja mi nie zniszczy


Tak ci się tylko wydaje xD żeby się nie okazało że ten krem ma mikroplastik albo nylon czy inny silikon i się cieszysz że twarz taka gładka xDDDDDD na kobiecych kosmetykach się robi najlepsza kasę xD #!$%@? że plastik zatrzyma wszystkie składniki aktywne
nie wiem jak inne różowe ale ja mam 24 lata i już od dawna #!$%@? kremami dla starych bab żeby się zakonserwować XDDD


@PaulStanley: Z tego co kiedyś czytałem, to te kremy mogą nawet postarzać
@G4SHI ja w trądzik zaskórnikowy gdzie nigdy wcześniej nawet jako nastolatka go nie miałam () Na szczęście z wiekiem człowiek się uczy i teraz pielęgnacyjna rutyna to dla mnie ukojenie a nie ruletka ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@PaulStanley kiedyś koleżanki się ze mnie śmiały, że tyle się kremuję od jakoś 14 roku życia, serum, olejki blabla. Przy tym mało makijażu twarzy, mało alko, brak fajek i sobie mogę chodzić bez makijażu wyglądając nadal jak ja, a większość z nich ma już podniszczone twarze, choć metryka to 25 xD
@Bigoss śmieszki śmieszkami ale skóra zaczyna się starzec ok 25rż. i w tym momencie powinny wjechać chociażby kosmetyki z witaminą C (opóźnia proces starzenia skóry). Nadal śmieszy mnie jak baby po 50 kupują kremy w Rossmanie i liczą że będą wyglądać na 35 xd to jest niestety proces nieodwracalny, można go co najwyżej spowolnić albo 'sztucznie' cofnąć np technologia HIFU (robienie mikro-poparzeń tkanki podskórnej w celu wywołania efektu regeneracji) już nie wspomne
@SelinaKyle: a zależy co mi się upodoba, w tym momencie mizon, innisfree, the saem.

@Karmazynowa_furia: no ja mam dziecięcy ryj wiec i tak wiele się nie zmieniło ale wyglądam inaczej bez makijażu i z głównie dlatego ze jestem blondynka.
Ale w zasadzie do pracy makijaż ograniczam do dosłownie kropelek podkładu/korektora, maskara (bo blond rzęsy), i to chyba tyle. Chyba ze lato to rzucę jakimś pudrem/bronzerem żeby sie nie świecić

Tez
@PaulStanley: i masz absolutna racje. Od ostatnich 5 lat spotykam się głównie z Azjatkami i Koreanki to potrafią z godzinę dziennie nawet nie smarować bo się skóra naciąga a wklepywać te swoje kremy. Do tego ochrona przed słońcem, potrafią mi siedzieć z parasolka na tarasie i ogólnie unikać jak to możliwe nawet na wakacjach. Jedno co możesz dodać to kolagen do diety. I patrząc po nie chyba maja racje bo pomimo
@chwilowylogin: ochrona przed słońcem bo u nich kanonem piękna jest blada skóra a u nas odwrotnie. Jeśli ktoś jest opalony w Azji to znaczy ze jest biedny ( ͡° ͜ʖ ͡°) bo się opalił w polu

Ja może aż taka nie jestem szalona w tym temacie, chronię skore bo już miałam dwa nowotwory wycinane i mam zakaz opalania się, stąd tez te grube filtry jakie stosuje. Ale
@PaulStanley: pamietam raz dostalem focha na pol dnia bo zapomnialem okularow na plaze, ona o mnie dba a ja sobie olewam i lekcewaze... Co do koloru skory i powiazania tego ze statusem spolecznym to masz racje, zostalo mi to tez wytlumaczone. Z drugiej jednak strony jedna Tajka i Koreanka wygladaly bosko gdy byly opalone...
Sorry ale jakoś to teorie nijak maja się do doświadczenia, takie troche głupie gadanie i powielanie.


@chwilowylogin: Co ty gadasz typie. Przecież to że krem jest do #!$%@? na śmietnik jeśli zawiera mikroplastik/nylon/silikon powie ci każdy kosmetolog i dermatolog. 3/4 kremów na rynku nadaje się do utylizacji. Na szczęście ludzie są coraz bardziej świadomi składów i sprawdzają je, nawet w każdej drogerii już można znaleść marki naturalne nie tylko z nazwy