Wpis z mikrobloga

Posiadam ogrzewanie gazowe, no i co za tym idzie termostat w domu do sterowania ogrzewaniem, pytanie moje brzmi:
Lepiej, żeby termostat był non stop włączony na dajmy na to ok. 19-20 stopni i żeby ogrzewało mi kilka razy dziennie samo, czy lepiej, żeby termostat włączać raz dziennie, kiedy jest zimno aż do momentu ocieplenia całego domu, a następnie go wyłączyć do ponownego włączenia, kiedy znowu będzie zimno?
Dodam, że rok temu przy włączonym termostacie 24/7 przez okrągły miesiąc rachunki za gaz wynosiły ok. 400 zł za SAMO OGRZEWANIE.

Co jest bardziej opłacalne, włączanie termostatu na ok. 22-24 stopnie raz dziennie do momentu ocieplenia, czy termostat włączony 24/7 na ok. 19 stopni?

Według mojej rodziny włączony 24/7 na ok. 19 stopni jest bardziej opłacalne, a według mnie ekonomiczniejsze jest włączanie go raz dziennie.

#ogrzewanie #remontujzwykopem #kiciochpyta
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@cypekbiceps to też zależy czy domek czy mieszkanie w bloku, czy jest ocieplony? Generalnie zazwyczaj bardziej się opłaca mieć ustawiona stała temperaturę. Znam przypadek gdzie wylaczyli ogrzewanie domu gazem na tydzień bo wyjechali. Po powrocie było #!$%@? zimno i pozarlo więcej gazu żeby nagrzac w chalupie niż by wzięło przez ten tydzień
  • Odpowiedz
@cypekbiceps: To się nie da tak o końca powiedzieć - musisz do wszystkiego dojść sam. Teoretycznie na stałej temperaturze powinno mniej więcej tyle samo zużywać co na skokowym dogrzewaniu. W moim przypadku opcja skokowego dogrzewania wychodzi lepiej finansowo i jest bardziej komfortowo bo grzejnik ciepły dłużej podczas pobytu w domu - grzeję tylko wtedy jak jestem w domu i nie grzeję w nocy bo pod kołdrą ciepło.
I np temperatura
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@John_Clin: @cypekbiceps: @powaznyczlowiek: same, u nas leci wodne: grzejniki i podłogówka, szerogowka z somsiadsmi (ocieplają nas) i też mam teraz problem z ustawieniem tego termostatu. Do tej pory było godzinowo, ale się nie sprawdzało, teraz chce przejść na temperaturę, ale nawet mając te 22° na termostacie jeśli dobije do 22.5° to piec się nie wyłącza, mieliście tak?
  • Odpowiedz