Wpis z mikrobloga

Ponieważ mija mi już 5 lat na #emigracja zrobiłem sobie takie małe podsumowanie do czego doszedłem po 5 latach pracy w PL a do czego po 5 latach w DE :

PL:
-nerwica
-depresja
-stare e36 Compact
-wycieczka na 2 dni do Zakopanego.
-2 tys na koncie

DE
-mieszkanie 75m2 bez kredytu
-Volvo S80 II
-wycieczki na Teneryfę i Grecje. Pół Polski zwiedzone.
-wyszedlem z depresji i znalazłem narzeczoną

#chwalesie #chlewobsranygownem #depresja
  • 130
@ElectroNICK:

To takie małe podsumowanie po 13 latach na emigracji w Irlandii ( ͡° ͜ʖ ͡°)

IRL:
- nerwica
- depresja
- 12/13 letnie BMW E60 w kredycie
- Brak możliwości wyjechania gdziekolwiek z powodu ogromnych kosztów życia
- Odłożone 900 euro na koncie, które przywiozłem ze sobą do Polandii
- iPhone 8 Plus

PL w 4 miesiące:

- Rozważam żeby za jakieś 2 lata wziąć hipotekę
@Irlandiano: za 900 euro kupiłeś audi A4 i iPhone XR? Osobiście też nie rozumiem ludzi co wyjeżdżają, a po chociaż roku nic nie odłożyli. To już lepiej by się wyszło jakby zostać w PL i się doszkolić troszkę albo doświadczenia w jakimś dobrym zawodzie nabyć. No ale co kto woli :) A na kredyt będziesz potrzebował z 40k wkładu własnego ( ͡° ͜ʖ ͡°) Raczej wątpię żeby
@ElectroNICK: Sprzedałem E60, kupiłem iPhone'a za 2400 zł, bo z outletu. 40k wkładu własnego? Potrzebuję 67k. Obecnie odkładam około 2800-3500 zł miesięcznie, więc dwa lata to jak najbardziej rozsądny wynik. Przebranżowałem się i pracuję w Warszawie gdzie zarabiam 5700 na rękę. W Irlandii zarabiałem €500 na rękę tygodniowo.
@richr: Od wczoraj już niczym, bo mnie z roboty #!$%@? xD Ale byłem handlowcem. Niestety, covid spieprzył u nas firmę i wyleciało wczoraj kilka osób, w tym niestety ja. Szukam nowej roboty, a w międzyczasie będę chciał się zająć innym biznesplanem - poprzednia firma to była wypożyczalnia samochodów, ale po poznaniu rynku mi się ten biznes odwidział - trzeba się w #!$%@? nakombinować i dymać ludzi żeby dobrze na tym zarobić.