Wpis z mikrobloga

Ciekaw jestem czy ktoś z Mirek albo Mirabelek już był #umniewbarze

Na FB firmowym troszkę skoczyła nam ilość lików, aktywność nieco większa niż zazwyczaj (ʘʘ)

Dzisiaj:
70 l - Pomidorowa
50 l - obgotowujemy kapustę kiszoną na zasmażaną
50 l - woda na makaron do pomidorówki
Patelnia - zasmażka do kapusty

#gotujzwykopem
KubaJam - Ciekaw jestem czy ktoś z Mirek albo Mirabelek już był #umniewbarze 

Na FB ...

źródło: comment_RbSNtQO6w7UvW78HrVVs9N3Ch18cwP0R.jpg

Pobierz
  • 85
@Archangel87: Kupowaliśmy gary od knajpy, która wyprzedawała sprzęt, ale nie pamietam gdzie się znajdowała. Nowego sprzętu tez sporo kupiliśmy, miedzy innymi chyba ten 100l garneczek. Mamy od stalgastu sporo sprzętu.
@deeprest:
No to lista zakupów na tydzień:
Ryż - 30-50 kg
Kasza - 5-35 kg
Jarzyny w kostkach i całe mrożone (liczę różne) - 60-120 kg
Porzeczka czarna mrożona na kompot - 30 kg
Truskawka 20 kg raz na 2 tygodnie
Makaronów schodzi różnych w granicach 50 kg
Mąki około 100 tygodniowo
Jaja 720 na tydzień

Warzywa:
Ziemniak - 600 kg
Burak - 75 kg
Kapusta biała - 60 kg
Czerwona
@michael93pl: Zlewek (czyli to co klient zostawił na talerzu) mam od 2 do 5 litrów dziennie z baru i około 30 litrów ze szkol.

Jeżeli chodzi o marnowanie bo coś zostaje, to praktycznie nic się nie marnuje. Jak coś mamy po dniu pracy to wydajemy to bezdomnym, którzy maja u nas co miesiąc wykupione abonamenty na takie jedzenie.
@KubaJam: mega szanuję za to ^^ generalnier wiem, że nie da się wszystkiego uniknąć ale fajnie, że bezdomni mogą za jakieś niewielkie pieniądze pewnie wykupić sobie coś takiego, oni mają jedzonko, a Wam się nic nie marnuje :)

muszę kiedyś podskoczyć do Was, choć mam kawałek, mieszkam na polesiu, więc druga strona miasta :)
@KubaJam: Jak mi podeślesz godziny otwarcia to wpadnę albo jutro jak będzie czynne i powiem magiczne hasło albo w tygodniu ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)
@Dibhala: Wykroić niestety trzeba ręcznie, ubijamy już maszynowo, prasą hydrauliczna do mięsa. Musiałbym mieć na stałe zatrudniona osobę do samego klepania mięsa jakby miała to ręcznie robić i nie wiem czy wyrobiłaby się w 8h dziennie. Do tego każdy kotlecik jest rozbity idealnie tak samo bez dziur.
@KubaJam: A jak natrafię na okres w którym Ciebie nie będzie to mam poprosić właściciela/kucharza bo mam "specjalne zamówienie"? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)