Wpis z mikrobloga

Mireczki mam pytanie, mam w planie wybrać się pociągiem z Rotterdamu do Amsterdamu.

Znalazłem na tej stronie: https://www.ns.nl/en/journeyplanner?fbclid=IwAR0RP9zT8L7E5OyFaXbyHYqGVxr8OWCJ-aonGh7zr2RjXjlQgKS4bfg1h74#/reisdetails?vertrek=Rotterdam%20Centraal&vertrektype=treinstation&aankomst=Amsterdam%20Centraal&aankomsttype=treinstation&type=vertrek&tijd=2019-11-29T08:00&_requesttime=1574184552421&hash=1523164792

O godzinie 8:11 pociąg, który kosztuje 16,10 Euro, wchodzę więc żeby kupić bilet i od razu zaznacza mi się extra opcja "Take the Intercity direct high-speed train". O co w tym chodzi? Muszę to mieć kupione na ten pociąg? Bo wtedy wychodzi mi tyle:

1 adult 1x Single ticket, 2nd class € 16,10
1x Intercity direct supplement € 2,60
To pay € 18,70

#holandia #amsterdam #rotterdam
Pobierz jaskowice1 - Mireczki mam pytanie, mam w planie wybrać się pociągiem z Rotterdamu do ...
źródło: comment_8eSzelSC3PIjGdptFbWA2buvCNOGTOpK.jpg
  • 16
@adriano357: No ale jak wykupić bezpośredni pociąg, który się nie zatrzymuje? Przecież kupuje bilet na 8:11 to co dwa pociągi przyjadą? :P Jeden dla tych którzy tego nie wykupili i drugi dla tych którzy to wykupili?
@jaskowice1: bilet kupujesz na dzień, przewoźnika i na relację, a nie na konkretną godzinę, masz tam na pewno wyszczególnione. Możesz jechać wszystkim na tej trasie, chyba, że jest napisane inaczej. W tym wypadku jeżeli chcesz skorzystać z IC Direct to musisz dopłacić.

Generalnie mając bilet na relację możesz jeździć wszystkimi NS, zazwyczaj też Arrivą i innymi środkami. Thalys jest chyba oddzielnie, no i do IC Direct trzeba zapłacić "suplement".

Zaproponowało ci
Pobierz geuze - @jaskowice1: bilet kupujesz na dzień, przewoźnika i na relację, a nie na konk...
źródło: comment_k6tnUSTjAt5GxNLFwtbbxWgjGKBvc3Si.jpg
@geuze: Kupiłem bilet tam i z powrotem :) I teraz jak będę jechać z Rotterdamu do Amsterdamu to kasuje bilet na bramkach i z powrotem też? Jak będę wracać z Amsterdamu do Rotterdamu? Ten sam kod QR? Czy jakiś inny? Bo dostałem 3 kody QR.

1. Rotterdam C. -> Amsterdam C. 32,20 euro
2. Schiphol Airport -> Rotterdam C. 2,6 euro
3. Rotterdam C. -> Schiphol Airport 2,6 euro
@jaskowice1: powinieneś mieć jeden kod QR na jedną podróż, który służy do otwierania bramek. Ten trzeci to pewnie masz jako suplement do IC direct (?) Na mniejszych stacjach w ogóle się nie odbija nawet tego kodu, ale w AMS i Rotterdamie na pewno trzeba żeby wejść i wyjść.