Wpis z mikrobloga

Cześć Wszystkim.

Po bliskim spotkaniu z pewnym mieszkańcem lasu, powoli przymierzam się do zakupu samochodu. Szukam czegoś na kilka najbliższych lat, nie jestem zwolennikiem ciągłego zmieniania pojazdów, więc raczej na 6 pieczątkach w dowodzie nie skończę, tym bardziej w przypadku samochodu, który ma mi służyć jako wygodny połykacz kilometrów.

Może, poza tymi w ankiecie, macie jakieś inne pomysły na samochód tej klasy, ewentualnie jakiś SUV/Crossover, w przedziale do 40000 zł?

Jak na razie, chyba najbardziej podoba mi się opcja Superba, ze 170-konnym dieslem i ewentualnym napędem na 4 koła :).

#motoryzacja #samochody #zawszegratem

Samochód do 40k

  • Skoda Superb II, 2.0TDI 170KM 4x4 38.2% (21)
  • Ford Mondeo MK4, 2.0TDCi 163KM 20.0% (11)
  • Peugeot 508, 2.0HDi 163KM 36.4% (20)
  • Coś innego, w komentarzu. 5.5% (3)

Oddanych głosów: 55

  • 11
2.0 TDi ale co z tymi eko pierdołami i ich wymysłami jak zakazy wjazdu do miast itp?


@Elements: Nie przejmuję się tym kompletnie. Zakazy są głównie w ścisłych centrach miast i ewentualnie jakichś ograniczonych obszarach, także głównymi arteriami nadal bez problemu pojadę i raczej nie zapowiada się, żeby miało się to zmienić. A jeżeli jeździmy gdzieś na wakacje i planujemy zatrzymać się w jakimś większym mieście, czy to w PL, czy
Jak ten superb 2 to tylko w kombi, sedan wygląda gorzej niz psia kupa na wiosnę ( ͡ ͜ʖ ͡)


@sztefen_muller: Jakby go uciąć po tylnych drzwiach, mi się całkiem podoba :P. Całe życie jeździłem, jak nie kombiakami, to hatchbackami...no dobra, miałem dwa coupe, ale to się nie liczy, bo to był drugi samochód zachcianka w garażu. Pora teraz na pojemnego, wielkiego sedana. Zdaję sobie sprawę,
a skody nie są trochę #!$%@? w środku? Sam nie widziałem, tylko takie opinie słyszałem.


@Czaajnik: Miałem okazję pojeździć jeden dzień takim Superbem, tylko w bieda edition z 1.4 TSI pod maską. Nie wiem jak Rapid, ale zgodzę się z @Testobiron, że w Skodzie jest całkiem spoko.

Zależy jakie. Superb ma w porządku wykończenie i przyjemnie się nim jeździ, czego nie można powiedzieć o np. Rapidzie.


Czasami na jakichś dołach,
@Glenroy: Miejsca faktycznie jest baardzo dużo. Tyle miejsca na nogi powinno mieć każde auto. Niby każde sprzedają jako 5-osobowe, a tak naprawdę to powinni w większości aut pisać 2-osobowe i piątkę w nawiasie, bo podróż z tyłu to jest żart. Dla mnie auta pokroju Superba III / Passata B8 to już są przyzwoicie wygłuszone. Jadąc autostradą nie męczy już hałas, chyba że ktoś jedzie 2 paki.
Ja z tych wszystkich rozglądałbym
Co jest rewelacyjne, to fotele, nawet w najtańszej wersji przednie fotele były po prostu mega wygodne, te w wyższych wersjach w półskórze z alcantarą są po prostu kapitalne.


@Glenroy: sądząc po tym, w życiu w wygodnych fotelach nie siedziałeś ()
Dla mnie auta pokroju Superba III / Passata B8 to już są przyzwoicie wygłuszone. Jadąc autostradą nie męczy już hałas, chyba że ktoś jedzie 2 paki.

Ja z tych wszystkich rozglądałbym się za Superbem. Peugeotem 508 jechałem raz jako kierowca i dwa razy jako pasażer z tyłu, ale od zawsze bardzo nie lubiłem francuzów także ciężko o jakąkolwiek opinię z mojej strony ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Testobiron: