Wpis z mikrobloga

Mirkoankieta - ustalmy, jakie miasto ma najlepszą komunikację tramwajową.

Głosujemy na miasto z NAJGORSZĄ komunikacją tramwajową (wykluczamy autobusy, bo to trochę inna sprawa), w ankiecie uwzględniłem dziesięć miast z największą liczbą kilometrów linii tramwajowych (Gorzów Wlkp. i Częstochowa nie zmieściły się, sorry).


#wroclaw #poznan #warszawa #slask #bydgoszcz #torun #krakow #lodz #elblag #szczecin #pytanie #ankieta #komunikacjamiejska #tramwaje
Pobierz TetraHydroCanabinol - Mirkoankieta - ustalmy, jakie miasto ma najlepszą komunikację t...
źródło: comment_OIjjUwJBj3dlmknwc1bmtadGjAuia8RY.jpg

Jakie miasto ma NAJGORSZĄ komunikację tramwajową?

  • Bydgoszcz 1.3% (57)
  • Warszawa 2.1% (88)
  • Kraków 3.0% (127)
  • Wrocław 76.9% (3291)
  • Poznań 3.4% (144)
  • Szczecin 1.4% (61)
  • Gdańsk 2.7% (115)
  • konurbacja górnośląska 5.7% (245)
  • Toruń 1.6% (68)
  • Elbląg 1.9% (82)

Oddanych głosów: 4278

  • 83
@TetraHydroCanabinol: odpadnie Wrocław, bo codziennie o nim głośno i tyle. A w rzeczywistości jako osoba mająca ogląd jak wygląda komunikacja we Wrocławiu i w GOPie, mogę powiedzieć, że w tym drugim są 100 lat za murzynami. Tyle, że tam zastosowano strategię proponowaną ostatnio we Wrocławiu i zlikwidowano połowę sieci, co zmniejszyło liczbę wykolejeń ¯\_(ツ)_/¯
@TetraHydroCanabinol: ankieta nie ma szans na poprawna/realna odpowiedz. bo wiekszosc mirkow (w tym ja) bez zastanowienia glosuje na wroclaw. czemu? bo codziennie widze jakis gniot wpis w goracych odnosnie wroclawia. zbrzydlo mi to miasto, choc nigdy tam nie bylem. brawy wy!
@TetraHydroCanabinol: Mieszkałem trochę w Poznaniu, Katowicach, Wrocławiu i w Warszawie. Oczywiście na przestrzeni lat wiele mogło się zmienić więc proszę wziąć na to poprawkę.
Najgorsza komunikacja moim zdaniem była w GOPie - drogo, w 2014 roku dalej jeździły Ikarusy z niedomykającymi się drzwiami i cieknącym przegubem. Stosunkowo niewiele linii tramwajowych i zwyczaj wchodzenia przez pierwsze drzwi i okazywania biletu dodatkowo nie poprawiały sytuacji.
Najlepsza komunikacja była w Warszawie *(poruszałem się tylko