Wpis z mikrobloga

Hej! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Razem z różowym paskiem w następnym tygodniu wylatujemy do azji, a dokładniej na Filipiny. W związku, że jest to nasza pierwsza tego typu podróż, a mianowicie pierwsza tak odległa podróż, postanowiłem stworzyć relacje okiem janusza, nie mającego pojęcia co go czeka. Niespodziewajcie się tematów typu problemy społeczne wynikające z zawiłej historii i polityki kraju bo nie mam o tym pojęcia. Będę pokazywał obserwacje widziane z perespektywy jaką miałem okazję chłonąć z kraju pachnącego cebulą i pierogami.

Zapraszam wszystkich ciekawych podróży w tamtym kierunku, chetnie bede odpowiadał na wasze pytania, ale na początek sam musze sobie na nie odpowiedzieć. Pozdrawiam!

Cała akcja pod hasztagiem:

#janusznawakacjach

#filipiny #azja #tanieloty
ut2derek - Hej! ( ͡º ͜ʖ͡º)

Razem z różowym paskiem w następnym tygodniu wylatujemy...

źródło: comment_VN3xI3u8S7gGePjYSaJuYbMbsYDPMoNK.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@ut2derek: w okolicach El Nido uważajcie na psy... niby są wszędzie i z ludźmi oswojone, ale nocą znajoma dostała dziaba w poślad, gdy te uznały, że weszła na nieswoje terytorium (po środku wioski Nacpan)

No i co zrobisz ¯\_(ツ)_/¯ , stresu co nie miara, poszukiwanie szczepionek itd.
  • Odpowiedz
@ut2derek: ja też nie. nie musisz się szczepić. po ugryzieniu przez zwierzę chodzi o szczepionkę przeciw wściekliźnie przed wystąpieniem objawów, niezależnie od kontynentu (wiewiórka w Polsce też tego wymaga)
  • Odpowiedz
@ut2derek: to część większej podróży. Teraz jestem w Meksyku i na początku grudnia przez Hong Kong lecę na Filipiny. Tam taki kierunek: Manila -> Boracay -> Cebu (Moalboal) -> Elnido -> Siargao -> Bohol (Panglao) -> Manila i dalej już Tajlandia przez Singapur.
  • Odpowiedz
@ut2derek El Nido ma zajebiste miejsca na nurkowanie no i island hopping ale masówka tam dociera, niedługo otwieraja McDonalda. Na Palawanie najbardziej zdziwiło mnie liczba kościołów i bilbordów z Jezusem;) Manila to typowe azjatyckie miasto czyt. syf straszny
  • Odpowiedz
@ut2derek: polecam rejs rzeką Loboc; wynająć skuter, aby pooglądać nieturystyczne miejsca; do tego wodospady są bardzo spoko - mi najbardziej przypadł do gustu Camugao - z rana jest tam pusto (może oprócz kilku lokalsów), więc bardzo klimatycznie i można popływać; ofc jeszcze jest dużo atrakcji tam turystycznych (jak te jaskinie itp) ale te rzeczy z aktywności tam mi najbardziej się podobały
  • Odpowiedz
@ut2derek: półroczna podróż dookoła świata, ale wciąż pracuję zdalnie dla polskiego klienta. Choć na część filipin urlop z powodu tragicznego internetu poza Manilą czy Cebu
  • Odpowiedz