Wpis z mikrobloga

#samochody #motoryzacja #kiciochpyta

Mirki, planuję zmianę samochodu. Mam 30 000 zł i to jest maksymalna kwota, jaką chce wydać. W miesiącu robię ok 1200km.
Chciałbym samochód nie starszy ni z 2013 roku. Fajnie by było żeby nie był to malutki samochodzik miejski.
Nie znam się zupełnie na samochodach, nie interesuję się rynkiem.
Czy według Was można coś w ogóle (biorąc pod uwagę moje wymagania) znaleźć za takie pieniądze?
Co polecacie? Benzyn, diesel, gaz?
Do tej pory jeżdżę Mazdą 6 2003 roku w benzynie i jestem zadowolony.
  • 16
@Crow7422: to już dość stary samochód, blachy powoli zaczynają być zżerane (nadkola już raz robiłem), powoli trzeba przysiąść też nad klockami i tarczami. Za chwilę zakładam rodzinę i chciałbym już coś nowego. Wygląd, silnik i ogólnie mi się nadal stary podoba. Ale chciałbym kupić coś nowszego i mieć, mam nadzieję, parę lat spokoju.
@Macieeeej tak po za tym , na takie przebiegi to raczej benzyna . Zależy co się interesuje, świeży będzie na przykład fiat, opel, reno, peugeot. Jak coś starsze to marki Premium ( ͡ ͜ʖ ͡)
Jeżeli robisz te 1200 po mieście na króciutkich dystansach to zdecydowanie benzyna, ewentualnie polska hybryda (benzina z gazem). W tej kwocie sporo aut przychodzi mi na myśl, dobrze żebyś napisał coś więcej na temat swoich oczekiwań wobec auta, drogi Mirku.
@posadzki_miksokretem: oczekiwania? żeby się nie psuł przez najbliższe 3-4 lata. ;) A tak serio, to nie mam wielkich oczekiwań, dla mnie samochód ma jeździć. Fajnie, jakby był większy niż corsa, bo planuję powiększać rodzinę. Bardziej interesują mnie rady typu: 'Dacia się sypie po 100k km' lub coś tego typu. Zastanawiam się na Mitsubishi lub Fordem.