Wpis z mikrobloga

@CatHater: To dlugotrwaly proces gentryfikacyjny, ktory w szerokiej perspektywie odpowie wlasnie na twoje pretensje do charakteru spolecznego i ekonomicznego danej czesci miasta. Za gentryfikacja idzie podniesienie statusu materialnego mieszkancow rewitalizowanej dzielnicy. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
twoje pretensje do charakteru spolecznego i ekonomicznego danej czesci miasta.


@Jud-Suss: Daj spokój jakie pretensje, tak tylko zanęciłem ;)
Wszyscy wiemy jak się zmieniło miasto na przestrzeni ostatnich 10-15 lat i wszyscy mamy nadzieję, że wbrew zabiegom partii rządzącej każdy mieszkaniec weźmie się w garść i ogarnie pracę/życie.
  • Odpowiedz
@Jud-Suss: O właśnie, a propo de facto, tak sobie patrzę na ten sklep ABC i przypomniało mi się, że dobrze by było wprowadzić zapis ograniczający użycie oczojebnych banerów i szyldów na odremontowanych kamienicach. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@onuceSzatana: Prosze o kulturalne zachowanie! Jezeli mieszkanie jest wlasnosciowe, w danej dzielnicy zachodza pozytywne zmiany, wlasciciel tylko zyskuje - wartosc jego mieszkania rosnie, okolica zmienia swoj charakter, robi sie bezpieczniejsza, powstaja parki kieszonkowe, ograniczany jest ruch samochodow.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Jud-Suss: to wszystko jest trochę bardziej złożone. Po pierwsze to co na zdjęciu to najzwyklejsza w świecie renowacja. Rewitalizacja jest procesem o znacznie szerszym zakresie działań prowadzonych kompleksowo w sferze przestrzennej, ekonomicznej i społecznej. Odpowiednio prowadzona zapobiega gentryfikacji, która jest ewidentnie zjawiskiem negatywnym
  • Odpowiedz
@dobrzecisiewydaje: Dzieki za propozycje, ale nie wiem, jak dlugo bedzie mi sie chcialo robic wrzutki, a nie chce zawodzic ludzi. Juz kiedys jak dobrze pamietam zalozylem tag "polskiemiasta". Wrzucam dalej pod nim, ale staram sie rozkrecic tag "rewitalizacja". Zreszta nie chce miec zadnego monopolu! Chce, zeby inni chwalili swoje sliczne fragmenty miast!
  • Odpowiedz