Wpis z mikrobloga

Jaki notebook kupić, a właściwie lista najciekawszych laptopów na listopad i najprawdopodobniej też grudzień 2019 w różnych przedziałach cenowych, może się komuś przyda:
do około 500 zł
do około 1000 zł
do około 1500 zł
do około 2000 zł
do około 2500 zł
do około 3000 zł
do około 3500 zł
do około 4000 zł

Data ostatniej aktualizacji znajduje się jak zawsze w prawych rogach przy danych przedziałach. Jeszcze szukam jakiś ciekawszych opcji i dodaję nowe modele, bo na chwilę obecną trochę słaby wybór, więc treść w tych przedziałach będę jeszcze trochę zmieniał no chyba, że nic lepszego nie znajdę.

Trudno mi powiedzieć na ile i jakie będą przeceny laptopów na black friday/black week czyli przeważnie polski black frajer, ale niech zestawienie wam da jakąś bazę do czego porównywać te ich super promocji oraz na ile sobie popodnoszą ceny przed 29.11.2019, bo dla polskich sprzedawców szykuje się potrójne combo: czarny piątek, zakupy na mikołaja, gwiazdka i niezbyt są chętni by potem je przywracać do starych, jednak czasami się uda złapać coś ciekawego, więc polujcie w przyszłym tygodniu... na amazonach.de, co.uk, fr, es(najprawdopodobniej na dyski ssd nvme) i innych sklepach UE, które wysyłają do Polski. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Spodziewałem się większego wysypu laptopów albo chociaż zapowiedzi z radeonami navi 5300M(wydajność 1650), 5500M(gdzieś 20 kilka procent szybszy od mobilnego GTX 1650) a są 2: MSI Alpha(powyżej 1100 €) i nowy macbook 16(od 12000 zł z 5300M Pro i 14500 zł za wersję z pełnym navi 14 - 5500M Pro).

Premiera mobilnych ryzenów 3 generacji w 7 nm czyli 4 serii AMD w laptopach w styczniu, Lisa mówiła, że będą działać szybko, ale przeszłość pokazuje, iż oni po debiucie będą dopiero wysyłać te procesory partnerom. Spodziewany debiut pierwszy kwartał 2020, realnie pewnie marzec, kwiecień, ale zobaczymy może nas zaskoczą i będą dostępne już w lutym.

#pustulkowelaptopy #laptopy #szukamlaptopa
  • 154
  • Odpowiedz
jak oceniasz legion y530 z i7-8750H, 16gb RAM, 1050Ti, 256ssd+1tb hdd?

Głównie produkcja muzyki, programowanie, lurkowanie neta i ewentualnie jakieś gierki (zapewne lol i może akurat coś co mi przyjdzie do głowy bardziej wymagającego)


@rivers666: Jak do gierek to raczej 1660 Ti>1050 Ti(więc y540, a nie y530) i to mocno, bo ram dołożysz, dysk ssd też, procesora i karty obecnie nie wymienisz, ale póki co gry sobie jakoś radzą na 4
  • Odpowiedz
@Pustulka: Pozwolę sobie zapytać: jakie laptopy przeglądać jeśli szukałbym czegoś w kwocie ok. 1300 zł co pozwoliłoby na komfortową pracę w programach graficznych typu Figma, Photoshop itp.? Domyślam się, że najlepiej byłoby kupić coś używanego, przynajmniej z i5-6200u/6300u na pokładzie? Z tym, że w tym segmencie cenowym to trochę ciężko wybrać coś konkretnego, a zakup dość pilny..
Dzięki za odpowiedź.
  • Odpowiedz
@Pustulka: Szukam ultrabooka lekkiego. W macbooku air nie odpowiada mi system i cena, czy są jakieś ciekawe alternatywy o podobnej jakości wykonania? Mam na myśli wagę/materiały i ogólną solidność, Sprzęt raczej do puszczania filmów na zajęciach i przeglądania internetu/office także wydajnością powalać nie musi, wielkość koło 14 cali.

Z tego co się orientowałem nowsze generacje zenbooków Asusa są całkiem przyjemnie wykonane, ale 3700 trochę by zabolało moją kieszeń, także szukałbym czegoś
  • Odpowiedz
@Pustulka: A jak już miałbyś coś polecić albo byłbyś zmuszony? Nie mam szans przeciągnąć terminu - dotacja ;). Więc kasę muszę wydać i tak i tak, ale już lepiej na coś trafnego ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Pustulka: mordeczko z nieba lecisz! Od zarania dziejów na MBP 15, jednak czas na zmiany. Dyskutuję ze znajomymi od dłuższego czasu co kupić sensownego <=14’, stoi na windzie, ma super wydajność i żywotność baterii. Cena nie gra roli. Zastanawiałem się nad nowym XPS 13 2in1 (super, jak ma tabletowe funkcje, chciałbym tez się pozbyć iPada, ale bez tej funkcjonalności będę żył), jednak słyszałem, ze tam bateria mocno słabo i to UHD
  • Odpowiedz
@Pustulka kawał dobrej roboty kumplu, widać że mocno znasz się na rzeczy.

Co byś doradził powiedzmy do 6k, laptop głównie do grania. Widzę, że 1660TI to mocny faworyt, a co odnośnie RTXów? Nie warto przepłacać?

Miałem już kilka na oku ale z Twoja fachową opinią może wybiorę lepiej :)
  • Odpowiedz
bo w teorii można mu dac 20gb ram


@frytaa: 4+16GB, ma tylko jeden wolny slot, jak trafisz na fabryczną konfigurację z większą ilością ramu to jak widzisz pod slotem jest miejsce na wlutowanie dodatkowych kostek:
https://youtu.be/YyzVuRmWJ6M?t=100
ale znaczna większość wersji tego laptopa w PL ma tylko 4GB.

a zakładając, że gry są najmniej istotne? (Do ogrywania tych bardziej wymagających tytułów w singlu mam ps4)


@rivers666: A teraz się zastanów czy
  • Odpowiedz
Szukam ultrabooka lekkiego. W macbooku air nie odpowiada mi system i cena, czy są jakieś ciekawe alternatywy o podobnej jakości wykonania? Mam na myśli wagę/materiały i ogólną solidność, Sprzęt raczej do puszczania filmów na zajęciach i przeglądania internetu/office także wydajnością powalać nie musi, wielkość koło 14 cali.

Z tego co się orientowałem nowsze generacje zenbooków Asusa są całkiem przyjemnie wykonane, ale 3700 trochę by zabolało moją kieszeń, także szukałbym czegoś odrobinę tańszego,
  • Odpowiedz
A jak już miałbyś coś polecić albo byłbyś zmuszony? Nie mam szans przeciągnąć terminu - dotacja ;). Więc kasę muszę wydać i tak i tak, ale już lepiej na coś trafnego ( ͡° ͜ʖ ͡°).


@bastian009: Domyśliłem się, że chodzi o dotację y540 z 1660 Ti ze 144Hz matrycą(jakbyś nie mógł ich znaleźć gdzie indziej taniej to delkom ma obie 15-stki i 17-stki w tej wersji) +
  • Odpowiedz
Co byś doradził powiedzmy do 6k, laptop głównie do grania. Widzę, że 1660TI to mocny faworyt, a co odnośnie RTXów? Nie warto przepłacać?


@sir_Zubol: Tak jak wyżej u Bastiana, bo do RTXa nie warto dopłacać tyle, a G5 jakoś super im nie wyszła by dorzucać do della, jak ktoś chce lepszego serwisu to może dokupić sobie za 200-300 zł on-site'a do tego lenovo.
  • Odpowiedz
mordeczko z nieba lecisz! Od zarania dziejów na MBP 15, jednak czas na zmiany. Dyskutuję ze znajomymi od dłuższego czasu co kupić sensownego <=14’, stoi na windzie, ma super wydajność i żywotność baterii. Cena nie gra roli. Zastanawiałem się nad nowym XPS 13 2in1 (super, jak ma tabletowe funkcje, chciałbym tez się pozbyć iPada, ale bez tej funkcjonalności będę żył), jednak słyszałem, ze tam bateria mocno słabo i to UHD na 13
  • Odpowiedz