Wpis z mikrobloga

Nie rozumiem dlaczego wydajecie wyrok na nieżyjącego gościa. Dlaczego jesteście jednostronni?
Bo prawdopodobnie był dilerem i znaleziono przy nim nożyczki? Za handel narkotykami nie ma w Polsce kary śmierci, jeżeli zaatakował policjanta nożyczkami i policjant nie miał innej możliwości, to strzelił i tyle.
Policja jest od złapania przestępcy, a od wymierzania sprawiedliwości sąd.

Przypominam, że NIEOFICJALNIE policjant został zaatakowany.
Nie chce stawać po stronie nieżyjącego, ale odbijam piłeczkę do Was:
1. Dlaczego nie ma obszernego stanowiska policji + ujawnionego monitoringu?
2. Jeżeli policjant strzelił, bo był atakowany, to zwyczajnie spanikował. Dlaczego tak myślę? Mógł użyć paralizatora.
Jakie byłyby tego plusy? Policjant miałby czystą głowę i nie miałby teraz problemów psychicznych.
3. Młody miałby szanse na resocjalizacje, która jest wątpliwa w Polsce, ale jednak zawsze coś...
#policja #polska #konin
  • 65
@Seebra: To fajnie, że ma broń, a nie ma paralizatora.
Dobrze to inna sprawa... Jeżeli miał czas odbezpieczyć kaburę, wyciągnąć, wycelować, odbezpieczyć i strzelić, to miałby czas na wyciągnięcie pałki i wywalenie mu w głowę, gdyż zasięg jego ręki + pałki byłby większy niż ręki i nożyczek. Sam zapewne go też nie ścigał.

@ChwilowaZielonka: Wątpię żeby ktoś był takim debilem, że ucieka i nagle się obraca i biegnie z nożyczkami,
@Reiter: W sensie, jaka jest szansa, że w ułamku sekundy po zmroku odróżnisz nożyczki od noża/kosy/scyzoryka/strzykawki/kastetu.
To był impuls policjant pewnie spanikowałam ale miał pełne prawo w sytuacji realnego zagrożenia
@Reiter: Ogólnie mamy, szczególnie nie są standardowym wyposażeniem, u mnie jest 1 paralizator i żaden policjant nie może go pobierać bo nie ma pieniędzy na szkolenie z niego.
@Seebra: Deklem jesteś ty, bo szkolenia mają w policji.
Dobro śledztwa xD? Nie no ok, lepiej żeby seby teraz siedziały pod komisariatem i pieniądze podatników szły na dodatkowe wypłaty dla policjantów + zużycie materiałów + areszty itp.

@Jrv20: Skąd wiadomo, że miał cokolwiek w dłoni?

@Kezcliw: Rozumiem. Paranoja. Jak teraz sprawa wygląda z kamerami na mundurach?