Wpis z mikrobloga

@Antyradek: tego do końca nie wiem, bo od kilku lat używam tylko rolling-release distros. ale znajomi z fedorami itp nie narzekają. na 5 updatów archa w 4 zawsze się coś #!$%@?, takie są moje doświadczenia. jak używałem 12 lat temu fedory tez nie miałem problemów z updatami do nowych wydań
@login-jest-zajety: najgorzej jak robisz upgrade na serwerze i wszystko się #!$%@?

serwer 5000km od ciebie

musisz odpalić KVM-IP, jakieś iDRAC czy inne takie

NOOO TO SIE ZACZYNA JAZDA

ściągasz windowsa XP, bo potrzebny jest ie6

do odpalenia #!$%@? apletu javy który działa tylko z javą od SUN (nie oracle, za nowa) i tylko na ie6

oczywiście wszystko niepodpisane, "tak uruchom" "tak uruchom bez sandboxa" "tak zainstaluj wirusy" "tak chce być botnetem"
@login-jest-zajety: bo ja to przed chwilą napisałem, i mówię absolutnie poważnie, to jest najbardziej #!$%@? soft jaki używam .. i muszę używać. Na szczęście tylko w wyjątkowo katastrofalnych sytuacjach

a jeszcze zapomniałem, czasami twój login/hasło do kvm nie działa bo nie xD i trzeba go resetować. Co jest całkowitym #fucklogic bo to jest po to, by nie trzeba ISP fatygować do napraw. A tak - trzeba.

Tzn jak zainstalujesz jakieś utilsy
@diogene: dokładnie, dell power edge 850 zanim sie jego wszystkie czterdzieści biosów załaduje to można iść na papierosa, wypalić pół paczki, skoczyć na kebsa i kloca po kebsie zrobić.
CIMC w UCSach jeszcze gorszy
@diogene: możesz podać nazwe serwerowni z sensownym KVMem z JS/html? Używam hetznera i tam KVM działa DOKŁADNIE tak jak opisałeś xD dobrze że raz sciągniete aplety działają zawsze xD (i ofc klawiatura QWERTZ xD)
@sp3cooland: to nie tyle zależy od serwerowni co konkretnego serwera, a serwerownie potrafią trzymać naprawdę stare graty obok całkiem fajnych ( ͡° ʖ̯ ͡°) możesz ew. prosić o aktualizację zanim serwer pójdzie na produkcję ale licz się z tym że odpiszą "nie bo nie". A niektó©e serwerownie już wiedzą że ipmi itp są #!$%@? i ich po prostu nie oferują, jest tylko restart i ew. podpięcie livecd