Wpis z mikrobloga

Potrzebuję rady miedzy innymi nt. materiałoznawstwa. Potrzebuję zrobić pewien patent z rurka 6mm z kwasówki (musi być stal nierdzewna ponieważ ją #!$%@? chemia i inne dziadostwo atmosferyczne) Będzie w tej rurce kilka otworów i dlatego końcówka musi być zaślepiona. Musi również wytrzymać ciśnienie do 8 bar ( zapewne będzie to mniej z racji kilku nawierconych otworów)

1. Jakiej stali nierdzewnej użyć aby ukształtować rurkę w pewien kształt ( ugięcie w jednym miejscu max 80-90°) podczas fazy gięcia wsypać piasek aby otwór nie zniknął i rurka się nie ułamała?

2.Czym zaślepić końcówkę, aby była szczelna oraz to czym zaślepię nie zabiło kogoś gdy wystrzeli pod ciśnieniem 8 barów, (nie mogę tego zagiąć, musi wyglądać porządnie ) zaspawać ? zalutować?

3.Czy zakują mi to do rurki z połączeniem rurka-waż lub rurka-szybko-złączka-męska , czy może użyć palnika i dać nypel od przewodów hamulcowych. Czy z kwasówka jest to możliwe?przewód hamulcowy stalowy da sie tylko przy pomocy palnika przerobić pod nypel nie wiem jak stal nierdzewna.

#majsterkowanie #motoryzacja #materialdesign #spawanie #spawajzwykopem #stal #zrobtosam #zrob #naprawa #mechanikasamochodowa #mechanika #mechanikaibudowamaszyn
Nie_quatschen - Potrzebuję rady miedzy innymi nt. materiałoznawstwa. Potrzebuję zrobi...

źródło: comment_1IW79VfIzj4XZDcjH1ZZnsr5Kph04Lvk.jpg

Pobierz
  • 10
@Nie_quatschen:

Zwykła kwasówka 304 316l będzie ok.

Przy 6mm średnicy da radę ładnie wygiąć na bloczku do lin robiącym za kopto "giętarki".

Koniec i nypel możesz zaspapawać, zalutować, albo nagwintowć i wkręcić z loctitem.

BTW Może podejdź z tą rurką do zakładu który robi hamulce do aut, i zapytaj o zrobienie tego, oni maja giętarki spawarki itp..