Wpis z mikrobloga

Witam

Chce sobie złożyć mały, cichy i wydajny komputer, obudowę, zasilacz i chłodzenie procesora już mam (obudowa Lian-li q25 (itx), zasilacz silverstone sx550lg i chłodzenie noctua nh-l12s. W gry nie gram dlatego wystarczy mi apu, co lepsze intel czy amd? Obecnie AMD produkuje apu na starszej 12 nm architekturze. Fajnie jakby procesor miał 6 rdzeni a układ graficzny radził sobie z materiałem 4k, jaka płyta do tego (itx), najlepiej jakby miała 6 złączy sata no i jaki ram 16-32GB.
#komputery, #skladamkomputer
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Viscop: dawaj propozycje: mocny procesor, karta graficzna z obsługą 4ki pasywnym chłodzeniem. Przypominam że obudowa jest naprawdę mała. I czy tak zestaw będzie się lepiej nadawał do moich potrzeb niż
apu intela albo amd?
  • Odpowiedz
@czlowiekmysz: W zasadzie to nie będzie żadnej różnicy, apu od AMD jest bardziej wydajne od apu Intela a gt 1030 to podobny poziom co Vega 11 w r3400/2400, jedyny plus takiego rozwiązania to mocniejszy procesor, 4k najbardziej obciąża układ graficzny a nie procesor, jeśli lubisz robić jednocześnie wiele rzeczy na komputerze to większą ilość rdzeni jest przydatna. Komputer do oglądania filmów w 4k, dobrze zrozumiałem? Jeśli tak to ryzen 2400/3400
  • Odpowiedz