Wpis z mikrobloga

Witam

Chce sobie złożyć mały, cichy i wydajny komputer, obudowę, zasilacz i chłodzenie procesora już mam (obudowa Lian-li q25 (itx), zasilacz silverstone sx550lg i chłodzenie noctua nh-l12s. W gry nie gram dlatego wystarczy mi apu, co lepsze intel czy amd? Obecnie AMD produkuje apu na starszej 12 nm architekturze. Fajnie jakby procesor miał 6 rdzeni a układ graficzny radził sobie z materiałem 4k, jaka płyta do tego (itx), najlepiej jakby miała 6 złączy sata no i jaki ram 16-32GB.
#komputery, #skladamkomputer
  • 26
  • Odpowiedz
@10129: Jaki procesor AMD polecasz? I czy lepiej kupić APU Amd Ryzen 5 3400G czy coś z serii ryzen 3000 i dodatkowa karta graficzna. Wolałbym żeby procesor miał zintegrowany układ graficzny bo osobna karta to dodatkowe źródło ciepła i hałasu. No i jak już zaznaczyłem nie gram a czekać na apu AMD na architekturze Zen 2 to kolejne parę miesięcy opóźnienia. A już od paru miesięcy odkładam złożenie nowego kompa bo
  • Odpowiedz
@czlowiekmysz: ja tu myślałem, że 2080ti w środku będzie, sory jeszcze raz, jak tylko do oglądania filmów to Ci apu wystarczy. HDCP 2.2 chyba ryzeny nie miały, przynajmniej stare nie miały to intel zostaje jak to chcesz oglądać
nie wiem czy już mają
  • Odpowiedz
@czlowiekmysz: Nothing Vega-based (Vega cards, Radeon 7, APUs) has PlayReady 3.0 support - no 4k Netflix. This is likely because there is no HDCP 2.2 support (so no UHD blueray playback either..)

Oddly enough Polaris cards and Navi cards both support it.

Polaris/Vega/APU support has been announced as being worked on 1.5 years ago, targetting Q2 2018
Polaris support has been delivered in Q2 2018
Navi support has been delivered shortly
  • Odpowiedz
@czlowiekmysz: dobra mam, A new feature coming to the APUs is support for 4K protected video streaming, such as Netflix 4K. This is a feature that has been missed on the previous generation, especially as AMD’s APUs have found their way into a number of small form factor systems and HTPC builds. The new APUs also support Radeon Anti-Lag, a new feature to reduce controller-to-display lag input times.
musi byc 3400g
  • Odpowiedz