Wpis z mikrobloga

Mireczki mam problem. Bliska mi osoba z mojej rodziny która ma 12 lat została napadnięta i dotkliwie pobita. Sprawczynie maja po 15 lat. Są znane z takich akcji i kręcą wideo z tych pobić Powód? Brak. Może nie podobał im się jej kolor włosów. Była obdukcja, zgłoszenie na policję i sąd rodzinny po pół roku. Sąd ma również materiał wideo z innych pobić sprawczyń. Niestety jedna 15 latka się nie stawiła bo przebywa w Niemczech a druga przyszła z matka ale nie było możliwości zawiadomienia jej ojca o rozprawie. Efekt? Odroczenie do marca-czyli mija rok od pobicia. Propozycje sędzinej? Mediator.Ogólnie odniosłam wrażenie że nawet nie obejrzała materiału dowodowego, gdyż filmiki z pobić które kręciły były bardzo drastyczne. Moje pytanie brzmi-co robić żeby względem sprawczyń został zastosowany jakikolwiek środek wychowawczy adekwatny do ich czynów? Czy główna sprawczyni tylko dla tego ze przebywa zagranica pozostanie bezkarna???? Czy możemy wynająć adwokata do sprawy w sądzie rodzinnym żeby właściwie przedstawił sprawę i nie była ona potraktowana błachostkowo? Bo takie odnieśliśmy wrażenie. Ktoś ogarnia te tematy i mógłby coś doradzić? #kiciochpyta #prawo #pomocy #poradaprawna
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach