Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#psychoterapia #psychologia #wychodzeniezprzegrywu

Murki był ktoś z was na czyms takim jak psychoterapia psychodynamiczna/ psychoanalityczna?
Przymierzam się do tego, ale z tego co słyszałem nie jest to zbyt przyjemne. Boje się jakich okropnych rzeczy mogę się dowiedzieć o sobie. Chodziliscie? Słyszeliście coś od znajomych?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Dodatek wspierany przez: Wyjazdy studenckie
  • 5
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

Boje się jakich okropnych rzeczy mogę się dowiedzieć o sobie


@AnonimoweMirkoWyznania: Ale możesz dowiedzieć się również skąd te okropne rzeczy się u Ciebie wzięły i przez to zrozumieć samego siebie a to już ważny krok w kierunku zmiany.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: Olej to. Maszynka do zarabiania pieniędzy dla terapeuty. Musisz chodzić X lat co najmniej raz w tygodniu, żeby w teorii dało to jakiś efekt. Podejście przestarzałe, XIX-wieczne. Wtopisz jedynie w ch... kasy i mało prawdopodobne, że rozwiążesz jakieś problemy. Mnóstwo hohsztaplerów to uprawia, bo na rynku jest wolna amerykanka. Gabinet otworzyć może każdy. Jeśli masz konkretne problemy i chcesz w miarę szybko uzyskać narzędzia radzenia sobie z nimi, to
  • Odpowiedz
@przyprawca: W nurcie behawioralnym mamy nastawienie na konkretne weryfikowalne rezultaty ale mozna to potraktowowac zarowno jako zalete jak i wade.

Dzisiejsza psychoanaliza nie jest tą samą co z czasow Freuda, wiele rzeczy sie zmienilo, udoskonalilo. Ile czasu potrzeba na efekty? Oprócz rodzaju i ilosci doswiadczen zalezy to rowniez od tego na jakie efekty sie nastawiamy i co chcemy osiagnac.

Jesli juz mialbym kogos przed czyms przestrzec w temacie terapi to
  • Odpowiedz