Wpis z mikrobloga

Cześć Mircy z tagu #informatyka #komputery i #programista15k.
Niestety, z żoną nie należymy jeszcze do tego elitarnego grona, więc muszę spytać się Was, jako ekspertów od wszystkiego. ;)

Chcemy zamówić laptopa do obróbki zdjęć i filmów, więc Photoshop, Sony Vegas i Lightroom to podstawa. Laptop nie będzie służył do grania.

Budżet wynosi do 6k. W sklepie @x-kom zaproponowali nam trzy pozycje:
1. Dell Inspiron 7590 i7
2. Dell Inspiron G3 i7
3. ASUS ZenBook Flip

Który według Was powinniśmy wybrać?
Najważniejsze parametry:
-Szybkie działanie
-Niezawodność
-Dobra współpraca przy dużych ilościach GB.

Dziękuję za każdą radę! :)

  • 16
@PanPapryk: chyba bym sie sklanial ku opcji 2, w przypadku opcji 1 - dysk bedzie slabo dzialal przy obrobce dyzych ilosci GB... po za tym opcja 1 ma wiecej pamieci, co tez na plus. No chyba ze opcja 1 i dysk SSD kupic jeszcze i ramu dozucic.

Asus'a nawet nie bralbym pod uwage, jesli na szali jest dell i asus, dell jakoscia wykonania zawsze wygra.
@PanPapryk: W zasadzie tylko ConceptD z tego, co jest teraz na rynku. I niektóre jabka. ASUS w którejś serii chwalił się 100% sRGB, ale nie pamiętam na ile to było rzetelne. Wcześniej XPS15, ale tam matryce też nie są idealne.
Koniecznie SSD i koniecznie 16GB+ RAMu :)
@PanPapryk: Opcja nr 2. Oczywiście ramu dorzucić do niego. Oczywiście trzeba pamiętać, że laptop to nie tylko parametry ale jakość wykonania. To się będzie przekładać na stabilność temperaturową i ogólnie niezawodność.
@lionbest: Przegięcie pały z tymi cenami. Ten huawei oprócz matrcy za tą kasę to żart. DDR3 i słaby procek o grafice nie mówiąc. Niestety w lapkach zawsze jest jakiś kompromis:(
mowimy tutaj o asus vs dell...


@sq4ind: Asusa nigdy nie miałem, wiec nie wiem. Za to Dell potrafi się pokruszyć. Jakość wykonania serii konsumenckich maja niską od kilku lat. Serie korporacyjne jeszcze dają radę. Na dniach kupiłem konsumenckiego Thinkpada, ale za mało go używam aby obrabiać mu tyłek.
@niegwynebleid @Norskee @dj-disco @sq4ind @kuraku @wojciet @lionbest
Wołam Was po małym czasie od naszej rozmowy, trochę podumali, poszukali, wyszła jeszcze jedna propozycja:

https://www.x-kom.pl/p/507220-notebook-laptop-156-lenovo-legion-y540-15-i7-9750h-32gb-960-win10x-gtx1660ti.html?fbclid=IwAR0VXMUtWXc4sURrkNOfEAs5T04AnOMZGQJmcFzyDakK9xPT8sOU_8E4bZE

Jakie są Wasze opinie na jego temat? Obecnie wygrywa z pozostałą konkurencją tym co ma w środku oraz matrycą.
Dodatkowo moje pytanie - czy jesteście w stanie polecić jeszcze coś innego w cenie do 6300zł brutto co znacząco albo mocno przebije w/w pozycje?
Zawołam również @x-kom może się wypowiedzą.