Wpis z mikrobloga

Znacie jakieś dobre książki o wychowywaniu dzieci? Powoli zbliża się czas narodzin mojego dzieciaka i chciałbym się jakoś do tego przygotować, wiedzieć jak postępować, itp. Nie chcę na samym początku popełnić błędów, których nawet nie będę świadomy. Trochę pogrzebałem i znalazłem na tą chwilę 4 tytuły, ale może znacie coś innego, albo któraś z tych co znalazłem się nie nadaje?
Znalazłem:
- Jak mówić, żeby dzieci nas słuchały. Jak słuchać, żeby dzieci do nas mówiły
- Księga dziecka. Od narodzin do drugiego roku życia
- Mądrzy rodzice
- Jak Eskimosi ogrzewają swoje dzieci.

#dzieci #ksiazki #wychowanie #rodzicielstwo #rodzice #pytanie
  • 11
  • Odpowiedz
Dużo dobrych rad na pierwszy rok życia dziecka


@CytrynowySorbet Broń boże nie kupuj "Pierwszy rok zycia dziecka"!!! Dużo rad jak zrobić dziecku krzywdę.

Tutaj masz spoko listę lektur, no i polecam od razu bloga - całkiem zmienił moje podejście do wychowywania dziecka, a jeszcze lepiej jest obserwować tego efekty w zachowaniu mojej córki:

https://www.blogojciec.pl/dzieci/7-najlepszych-ksiazek-o-wychowaniu-dzieci-ktore-trafilem-ktore-polecam/
  • Odpowiedz
@CytrynowySorbet: Czytałam "Jak eskimosi..." i nie jest to książka jak NALEŻY wychowywać swoje dziecko, tylko jak robią to ludzie dookoła świata. Bardziej otwiera oczy, że nie ma jedynego słusznego sposobu wychowywanie i każdy musi zdecydować sam z partnerem czego chciałby nauczyć swoje dzieci. Na pewno polecam "Kompetentne dziecko" Juula i "Pozytywną dyscyplinę dla maluchów 1-3". Tę ostatnią za to, że moim zdaniem czerpie najlepsze aspekty w każdej z popularnych teraz metod.
  • Odpowiedz