Wpis z mikrobloga

Czołem, tu Marcin z "Wędrownych Motyli" zapraszam dziś na autorskie #ama Moje pierwsze na wykopie, choć jestem tu od studiów. Temat związany z #podroze I #polskiyoutube. Przyczynkiem jest wydanie naszej pierwszej książki ale też ogólnie okazja do pozadawania mi pytań dotyczących planowania podróży, ciekawych miejsc na świecie czy prowadzenie bloga, kanału YT i mediów społecznościowych o tematyce podróżniczo-edukacyjnej.

W AMA: https://www.wykop.pl/link/5212275/ poruszone zostaną m.in. tematy takie jak:

- Jak zaplanować podróż i oszczędzić kilkaset zł
- Jak zaplanować pierwszą podróż
- Ile zarabiam
- Jak wyjść z piwnicy i choćby poznać najbliższą okolicę
- Jak podróżować często i kilka razy w roku pomimo #pracbaza
- Jak wydać książkę samodzielnie (selfpublishing) i jak wygląda proces cały?
- Ile rogali zjadłem od imienin ( ͡° ͜ʖ ͡°)
- Jaki rejon świata jest idealny na podróż w danym momencie roku
- Jak to jest z klimatami na świecie
- Jak najlepiej i najtaniej dostać się do XYZ
- Gdzie szukać biletów lotniczych, noclegów, ciekawych miejsc do zobaczenia
- Jak prowadzić bloga podróżniczego i kanał YT na pełen etat
- Jak lepiej kręcić i montować swoje filmy z podróży?
- Jak wygląda specyfika polskiej blogosfery podróżniczej
- Jak wyglądała droga (ponad 8 lat) z niszowego do największego bloga podróżniczego w PL?
- Jakie tematy podróżnicze są najpopularniejsze wśród Polaków i dlaczego?
- Czy i kiedy reaktywacja kanału geograficznego #motyliglobus

Na zdjęciu ja zajadający rogale, przygotowujący się do AMA i trudnych pytań. Trinidad, Kuba. Komunizowane.

Start o 19:00 Przewidywane #rozdajo za najlepsze i najciekawsze pytanie ( )
Pannoramix - Czołem, tu Marcin z "Wędrownych Motyli" zapraszam dziś na autorskie #AMA...

źródło: comment_vKotzI3qQ7qoss860kUguEUX1U0vJI4u.jpg

Pobierz
  • 35
@Mzil: Przepraszam mirek, źle zinterpretowałem pytanie. Jak wróciłem z kawą to zobaczyłem, że to nie żadna zaczepka ( ͡° ʖ̯ ͡°) Jestem Marcin, autor kanału Motyl i Globus, Wędrowne Motyle i bloga podróżniczego Gdziewyjechac.pl. A także autor właśnie wydaje książki "Podróżuj Lepiej". Od 2 lat jest to (pisanie, kręcenie, fotografowanie) moja i mojej żony praca czy też sposób na życie.
I owszem takie AMA, jak napisał slaper
@Pannoramix:

1. Czy byłeś w Tajlandii, jeśli tak, skąd wziąć gotówkę (karta walutowa w USD, karta Revolut, inaczej?)
2. J.w. dla Malezji
3. Ubezpieczenie rodzinne w podróży po Azji - na co zwrócić uwagę.
@Pannoramix:
1. Czy na ciaglych wyjazdach nie cierpia wasze relacje z ludzmi z Waszego otoczenia, ktorzy bardziej "siedza na tyłku"? Czy np. nie macie tak ze w bliskiej rodzinie/u znajomych jest uroczystosc/ impreza/spotkania ktore regularnie pomijacie bo Was nie ma, a na ktorych jednak czasem chcielibyscie byc?
2. Ile znacie jezykow i czy wystarczy tylko angielski do zwiedzania swiata, czy polecacie jeszcze jakis inny opanować, chocby w stopnu podstawowym?
3. Podrozowalabym
@p1tek: Zapraszam na AMA. Chętnie porozmawiam o słowie "przereklamowane". Bo tu tkwi core tego problemu. Przereklamowana tzn, że gdzieś wyrobiłeś sobie zdanie o niej niepotrzebnie za dobre. Nie ma miejsc przereklamowanych. Są miejsca w zły sposób odbierane. To moje zdanie. Bardzo mi się podobało Vinales. Zachwyciłem się Hawaną, ale tą XIX-wieczną czyli Vedado z uwagi na najpiękniejszą architekturą Art Deco Ameryki łacińskiej.