Wpis z mikrobloga

Na mayday byłem raz w 2017 roku. Jeżeli ktoś jest fanem techno to uważam, że są o wiele lepsze wydarzenia. A jeżeli ktoś idzie tam w celu wybawienia się i nie jest zbyt wybredny jeśli chodzi o klimat i otoczkę to się wybawi.
@HamRadioOp plotki plotkami, uczestnicy zweryfikują. Spadek ilości uczestników jest zauwazalny, wbrew temu co podają w oficjalnych komunikatach. Jak nie będzie się opłacać, nie będą robić kolejnej edycji. Proste.
@Maglite: akurat dzisiaj spodek był tak wypchany, że poruszanie się względem 2 poprzednich lat to był dramat.
Oni nie są głupi, koszta imprezy są dużo mniejsze bo np. scena dzień wcześniej pracuje na disco attack, ale tak to chyba już dłuższy czas.
@Kofas: Audioriver w Płocku przede wszystkim. Fajne lineupy ma Undercity. A dla kogoś z większym rozmachem to Awakenings w Holandii - święto techno. Bardzo mocny jest jeszcze Time Warp (lineup i cała otoczka na topowym poziomie) nie byłem, ale ponoć są mega kolejki, dosłownie wszędzie także można się zniechęcić.
Na rodzimym podwórku jest jeszcze Instytut i kilka innych wydarzeń. Nie wiem dokładnie jakie masz kryteria i czego szukasz?
@adik3x: no w tym roku aranżacja najgorsza od 3 lat według mnie. Zawsze ten "wybieg" przebudowywali po disco. Nie zdziwiłbym jakby zostawili go specjalnie, żeby ładne fotki wyszły jak to się bawili o północy.
Ehh, przed remontem można było się podwieszać do sufitu a teraz już nie.
@ristorante: To jeżeli Mayday Ci się spodobał, to Audioriver tym bardziej Ci podejdzie. Najlepsze wizualizacje są w Circusie. Chociaż każda scena ma swój klimat i każdy znajdzie coś dla siebie. Kup bilet na 3 dni najlepiej. Pomimo dużego zmęczenia to właśnie niedziela jest przez wielu uważana, za najlepszy dzień. Pozdro Techno!
@In_thrust_we_trust: Różnie. Odnoszę wrażenie, że dużo zależy od sceny. Na mainie gra dużo alternatywnych artystów szczególnie lżejsze brzmienia (w stosunku do techno) przez co sporo osób zasiada na tzw skarpie i spokojnie słucha i ogląda artystów. Sceny techno i rave (np kosmos) to jednak sport odsetek wysokich lotów, ale też nie jakiś rażący. Generalnie wszystko przebiega w bardzo fajnej atmosferze niezależnie od tego gdzie się bawi i w jakim stanie.
@ristorante: Tak jak kolega wyżej pisał - Audioriver. Bardzo fajny festival podczas którego, miasto Płock zamienia się w techno-miasteczko. Noclegi trzeba ogarniać dużo wcześniej, później zostaje tylko namiot. Oprócz tego jest jeszcze Instytut Festival (chyba w czerwcu), oraz Undercity(listopad). Warto też odwiedzić Up to date, oraz Unsound.