Wpis z mikrobloga

@Shashek: właśnie to, że pisze świetne reportaże smuci mnie najbardziej; czytałeś jego wypociny z wywiadu z bycia murzynem na marszu sprawiedliwości?
(...) Przede mną przeszło kilkadziesiąt tysięcy ludzi, którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali, czułem to (...)

prowokacja zlecona przez GW - nieudana - wymierzona przeciwko obywatelom polskim, tobie, mnie, to mało, zeby stracić szacunek dla faceta?

tak na marginesie, jeśli koleś jest taki chętny do
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Hjuman: nie deprecjonuje to na pewno jego całej twórczości. Traktuję to jako źle wykonany zabieg dziennikarski, bo w sumie reakcja tłumu na czarnego patriote w dość jednorodnym rasowo społeczeństwie to jest to temat do zgłębiania, ale w jakiś mądry sposób.

Ogólnie wolę jak nie schodzi z tematyki związanej z podróżami, tak jak świetnie czyta mi się Cejrowskiego kiedy nie pisze o polityce i światopoglądach (gdzie z Cejrowskim raczej nie liczę na
@Shashek: kazałeś go szanować, ale nie powiedziałeś za co mam go szanować. ja szanuję ludzi za bycie ludźmi, a ten dziennikarz okazał się być następną dziennikarską hieną, która na zlecenie polskojęzycznej gazety próbowała za wszelką cenę udowodnić tezę z góry nadaną przez zleceniodawcę - że Polacy to rasiści: (...) którym towarzyszyło zdziwienie: „Matko, czarnuch przyszedł”. Nawet jak tego nie wypowiadali,CZUŁEM TO (...)
#!$%@?, jaki z niego dziennikarz? CZUŁEM TO.

Niech
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Hjuman: z tym szanowaniem, to oczywiście smieszkuje typowym tekstem z wypoku :D

Czułem może być skrótem do odczucia pogardliwego spojrzenia. Tu powołuje się na uczucia, a w książkach na fakty.

Anyway, w pełni się z Tobą zgadzam, bardzo nieudane, uderza w jego wizerunek jako rzetelnego dziennikarza, a samo opisywanie odczuć to dla ortodoksów reportażu już za wiele :P Jako że lubię go niemal tak bardzo jak m.in. M. Szczygla, to jednak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
Przyznaje ci sto procent racji, ale ciężko mi się po prostu z taka maniana pogodzić, bo pomimo, że GW ma swoje różne głupie zagrywki, to Duży Format i ogólnie sekcje związane z reportazem i kultura zawsze mieli pierwszoligowe :p
@Hjuman: