Wpis z mikrobloga

Wczoraj grałem z kumplami turniej w PES. Mówię: a może się przekonam. I powiem wam, że tragedia. Gameplay bardzo wolny, co powoduje mało akcji bramkowych (zanim przedostaniesz się z pola karnego w pole karne to mija wieczność). Co chwilę faule, nawet przy lekkim dotknięciu przeciwnika, system obrony polega na trzymaniu ciągle X i podbieganiu do przeciwnika. Strzały ciężko ogarnąć bo nie ma częściowej asysty i jak za bardzo wychylisz drążek to nawet CR7 wywala piłkę w trybuny przy sam na sam.
Pomijam już fakt że przed rozpoczęciem turnieju 20 min zeszło nam na jakieś hakowanie / krakowanie żeby w ogóle mieć oryginalne koszulki i herby xDD
Jednak FIFA jak dla mnie sporo lepsza.
#fut #fifa20 #pes #pes2020
  • 10
@ZglaszamToDoProkuratury Dla mnie opinia kosmiczna. Ja mam wrażenie że fauli jest wlasnie zdecydowanie za mało. Gameplay jest wolniejszy niż w Fifie ale bez przesady, właśnie to jest zresztą wielka zaleta PES jak dla mnie. Strzałów że trzeba się nauczyć? No to chyba dobrze ze nie wystarczy na chama wciskać tak samo przycisk żeby wpadły za każdym razem finezyjne z 25m jak w Fifie.

Ostatnie 5 lat grałem setki godzin w Fife. Teraz
@Veyn oczywiście że tak

@czlapka w tej Fifie finezja nie działa tak jak mówisz, ogólnie ciężko coś strzelić zza pola karnego. Ze strzałami chodzi mi głównie o to, że wypracowując sobie sytuację sam na sam trzeba się sporo namęczyć żeby wykończyć akcję obok bramkarza. Gra tak jakby "nie wynagradza" Cię za stworzenie dogodnej sytuacji.
Na plus mogę wymienić system rzutów karnych i wolnych i podania z pierwszej piłki. I podobały mi się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@ZglaszamToDoProkuratury: Zdementuje dwie rzeczy - pierwsza, odbiór polega na wciśnięciu dwa razy klawisza X, samo trzymanie X, czyli pressingu, za wiele się nie zda jak rywal zrobi sztuczkę. Druga sprawa, jest częściowa asysta strzałów. Może graliście na manualnych ustawieniach, nie wiem, ale grając w oba tytuły uważam, że łatwiej strzelić w PESie niż w fifie gola będąc sam na sam.