Wpis z mikrobloga

Jeśli ktoś szuka jakiegoś sensownego oświetlenia do biegania w nocy, to w Biedronce właśnie pojawiły się czołówki za 20 zł bez grosza. Dwa bardzo sensowne modele: jeden 110lm i regulowana wiązka + słabszy tryb, drugi 190lm + czerwony stały i mrugający.
Dokupiłem sobie tę słabszą wersję, tą mrugającą czerwoną już mam i zamierzam zrobić z niej tylne światło.

A w komentarzach parę fajnych bajerów w Tchibo (ʘʘ)

enron - Jeśli ktoś szuka jakiegoś sensownego oświetlenia do biegania w nocy, to w Bie...

źródło: comment_G6Y7HOnKVyWEPae4It51d1hqvJVfgFSt.jpg

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@enron: ta z biedry spoko, w warsztacie do grzebania mam.. Ale lipka o tyle, że to na baterie, nie acu. Ale świeci całkiem spox
  • Odpowiedz
  • 0
@enron: na 3 paluszki AA długo takie coś poświeci?


@Mawid_Dotyka: ja używam na akumulatorkach z lidla (o dziwo nie wybuchło ;) i jedno ładowanie spokojnie wystarcza na 2-3 biegi po 1h na maksymalnej mocy, potem już ewidentnie traci wigor i trzeba podładować (spadają do ok. 1,2V)
  • Odpowiedz
@enron od jutra znowu w biedrze te czołówki i się zastanawiam czy wziąć. Chodziłeś może z nią w nocy dłużej? Jestem ciekaw jak długo trzyma na aku? Z tego co opisałeś to 3 h wyszło. Będę potrzebował czołówki na całonocną wędrówkę
  • Odpowiedz
  • 0
@lukas83: Zależy, którą czołówkę weźmiesz – jedna jest mocniejsza, ale nie ma trybu słabszego strumienia światła (zamiast tego ma światło czerwone) a druga jest słabsza i potrafi jeszcze działać do tego na 50% mocy. Jeśli weźmiesz dwa zestawy akumulatorków AAA to nawet ta mocniejsza na maksymalnym trybie spokojnie wystarczy na 6-8 godzin IMHO. Weź 6x aku AAA, do tego firmowo dołączone paluszki na czarną godzinę i jesteś bezpieczny ( ͡°
  • Odpowiedz
@enron dzięki za info. Właśnie chciałem uniknąć częstej wymiany aku. Miałem kiedyś od kumpla czołówkę z Lidla, 8 godzin wytrzymała na jednym zestawie aku. i czegoś takiego szukam, ale też budżetowego, bo użyję jej dwa razy w roku może
  • Odpowiedz
@enron to jeszcze zapytam, czuć ciężar? W końcu aluminiowe są. Tak myślę że cała noc łażenia to można odczuć. Czy można oba modele regulować w pionie? Dobrze by było żeby pod nogi ładnie świeciło ;)
  • Odpowiedz
  • 0
przy bieganiu nie przeszkadza, przy chodzeniu tym bardziej nie będzie. Dzięki temu, że ma baterie z tyłu i pasek przez środek głowy to jest dobrze wyważona. Można ustawić mocno w dół, praktycznie do pozycji "pionowo w dół"
  • Odpowiedz