Wpis z mikrobloga

@DawPi: odpowietrznik jeśli już powinien być raczej na górze - bo powietrze jest na górze ¯\_(ツ)_/¯. tak mnie się wydaje. Ponoć można odkręcać delikatnie tą dużą zaślepkę po drugiej stronie kaloryfera na górze. dodatkowo po jej odkręceniu trzeba dopełnić wodę w kaloryferze. przyczyną też może być to, że jeśli do jednego pionu są podłączone 2 kaloryfery to jeden z nich może być za mocno odkręcony wiec drugi słabo grzeje. ale ja
@DawPi: na dole jest po zaworek odcinający, regulowany imbusem. U góry jest niepoprawnie zamontowany zawór termostatyczny :)
Może być tak, że zawiesił ci się ten własnie zawór, pokręć głowicą od zamknięcia do otwarcia kilka razy, może będzie ok, ale może nie i wtedy trzeba szukać odpowietrznika w górnej części instalacji.
@DawPi: brak grzania moze byc tez spowodowane zablokowanym zaworem. Odkrec pokretlo termostatu tym metalowym pierscieniem, w srodku bedzie taki grzybek. Powininen wystawac. Jak siedzi w srodku, to puknij go mlotkiem przez srubokret, powinien odskoczyc i grzejnik zacząc grzac.
@Swiecorek: grzeją grzeją - tzn. tak mi się wydaje bo inne kaloryfery w domu letnie, a z tego, co wiem to są dwa piony w domu - jeden na łazienkę a drugi na resztę.
Poczekamy na zimniejsze dni.