Wpis z mikrobloga

@4tek: Tak się składa, że PiS ma bardzo dużo wspólnego z PZPR. Pomijając oczywiście metody uskuteczniane za Gierka, czyli rozdawnictwo, afery, kompromitacja i propaganda w TV. Bo PRLowskie władze, będące de facto pod kontrolą agentów obcego państwa - PiS już dawno przegonił.

Weźmy taką panią Basię, wieloletnią, zaufaną skarbniczkę Srebrnej, za PZPR pracowała u generała odpowiedzialnego za stan wojenny. Podczas poprzedniej kadencji PiSu ów generał "umarł" dla prokuratury i nie został
  • Odpowiedz
@xandra: Złapana na grubej manipulacji pokazujesz mi tu teraz palcem jakieś przypadki nazistów w pisie a ja mówię, że w sejmie siedzieć będzie na bezczela NSDAP i tuląc się z "wolnościową opozycją" będą walczyć z "opresją" władzy. Żałosne
  • Odpowiedz
@xandra: Odpływasz w oparach propagandowego absurdu. PZPR to władza narzucona Polsce przez ludobójcę Stalina, stawiająca interesy sowietów ponad interes Polski, mordująca i torturująca swoich obywateli. Lewicowy filar dzisiejszej "totalnej opozycji" to bezpośrednia kontynuacja tego badziewia. To są bezdyskusyjne fakty. Ty uprawiasz natomiast jakąś tanią propagandę starającą się przypiąć pisowi smród komuny (wynikając nie z gierkowego rozdawnictwa ale ze strzelania do obywateli i wysługiwania się zsrr), z którym nie ma absolutnie nic
  • Odpowiedz
@4tek: Człowieku, ty ślepy jesteś? Tylko w tym roku PiS skompromitowało najważniejsze instytucje w państwie. I to na arenie międzynarodowej.

- Mamy kompromitację NBP, Narodowego Banku Polskiego (w roli głównej Gapliński i jego aniołki), gwaranta finansów publicznych!

- Ministerstwo Sprawiedliwości - czyli Piebiak pod nosem Ziobry, który NIC NIE WIEDZIAŁ. I są tylko dwie opcje, albo Ziobro kłamie, albo jest krańcowo niekompetentny, że nie wie co się działo w jego ministerstwie
  • Odpowiedz
@Artp00p2: Trochę wyżej masz wymienione GRUBE afery, które w normalnym kraju już dawno skończyły by się nie tylko upadkiem rządu, ale również aresztowaniami. A ty tu piszesz o jakichś myślących inaczej. Rozumiem, że masz na myśli wyborców PiSu, którym to PiS pluje w twarz śmiejąc się przy tym rubasznie... Mam mutlikonto, oficjalne i zweryfikowane, i nie jest to @Filippa Tak w ogóle to cię obgadujo.

@lossuperktos: A to nie wiedziałam
  • Odpowiedz
@xandra poza tym...mnie martwi coś innego. Po co te przekrzykiwania o komunie i o PZPR? Połowa narodu wtedy była w tejże partii, na pewno w każdej z teraźniejszych partii znajdzie się były PZPRowiec.
PiS to nie PZPR; mechaniczne skojarzenia powstają po prostu z braku lepszych wizji i zwyczajnej bezradności myślowej; co najmniej centralny aparat państwowy PRL był po prostu wysoce profesjonalny (historia to jeszcze potwierdzi), czego nie można powiedzieć w żaden sposób
  • Odpowiedz
@xandra: czytasz ze zrozumieniem? Skrypt Ci się skończył? W polskiej polityce mamy (niestety) PZPR po rebrandingu i nie jest to PiS tylko partia, która pozycjonuje się - wspólnie z PO i PSL - jako jego antyteza. Jak rozumiem PZPR Cię brzydzi (i słusznie) - dlaczego nie dostrzegasz go jednak tam, gdzie schował się naprawdę?
  • Odpowiedz