Wpis z mikrobloga

Ostatni weekend, akcja Znicz: "Policjanci zatrzymali 1016 nietrzeźwych kierowców". #!$%@? polacy to #!$%@? alkoholicy. Wie, że jedzie autem ale i tak się musi napić. A ilu policja nie złapała? A wszystko przez ogólne przyzwolenie na alkohol i typowe "czemu nie pijesz? Jesteś chory czy pedau? Ze mną się nie napijesz, pić trzeba umić". No i klasyczne 3 piwka po pracy to nie alkoholizm. #polak #znicz #alkoholizm
  • 59
  • Odpowiedz
@ethics: spora grupa to się nawalila wieczorem jak szpadel i rano w samochód.
Może się mylę, ale takich co jadą po to jest ze 30%. Są i tacy co utrzymują poziom promili przez kilka dni i dopiero na kontroli wychodzi, że jednak nie są trzezwi.
Co do przyzwolenia to fakt, ludzie to idioci i nie potrafią odmówić.
  • Odpowiedz
spora grupa to się nawalila wieczorem jak szpadel i rano w samochód.


@Qullion: to jak nawalasz sie wieczorem a rano masz prowadzic to idziesz na komisariat i sie upewniasz czy mozesz
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@ethics: też mnie to dziwi, sam lubię się napić ale jak dzień wcześniej coś piłem to dopiero wieczorem jak już naprawdę muszę to jadę. Przecież nawet na kacu w bez procentów człowiek reaguje i myśli wolniej
  • Odpowiedz
@Pesa_elf: jesli nie mieli to co Ci moga powiedziec ;p ja mam to szczescie, ze alkomat wisi na scianie na komisariacie 100m od mojego mieszkania. na drugim pan zaprowadzil mnie na jakies swoje zaplecze gdzie stala taka wielka machina ktora okazala sie tez alkomatem xD jakbym nie byla pewna na 100% to bym nie wsiadla za kolko
  • Odpowiedz
Policjanci zatrzymali 1016 nietrzeźwych kierowców


@ethics: obstawiam, że ogromna większość tych "nietrzeźwych" miała alkohol w wysokościach typu 0,24 promila we krwi jeszcze po wczorajszym dniu, gdzie nieporównywalnie większe zagrożenie na drodze stwarzają kierowcy zmęczeni, chorzy lub po prostu słabo radzący sobie za kierownicą ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ale gdyby u nas dopuszczalny poziom był taki jak na zachodzie to nagle okazałoby się że tych pijanych było góra 300.


@coma24: z drugiej strony jezeli ktos zabilby mi kogos z rodziny na drodze bo w nocy balowal i nie spal chcialbym zeby odpowiadal jak za spowodowanie wypadku pod wplywem
  • Odpowiedz
A wszystko przez ogólne przyzwolenie na alkohol i typowe "czemu nie pijesz? Jesteś chory czy pedau? Ze mną się nie napijesz, pić trzeba umić". No i klasyczne 3 piwka po pracy to nie alkoholizm.


@ethics: dokładnie tak. Jak ktoś nie pije, szczególnie z powodów zdrowotnych to praktycznie wywołuje strach. Dlaczego? Co się stalo? Nawet piwa? Wino jest na serce dobre. Piwo czyści nerki. Ale wogóle nie możesz? I tak dalej. Jesteśmy
  • Odpowiedz
@ethics: bo do statystyki biorą też tych "po spożyciu", a pewnie i tych <0,1 promila

sprawdziłem i w #!$%@? surowe są te przepisy dla kogoś, kto ma od 0,1 do 0,25 :o
  • Odpowiedz
@ethics: Polska ma bardzo niski próg, pewnie większość z tych ludzi była "wczorajsza". W Irlandii można było po dwóch piwach spokojnie siadać za kółko. Już pomijam fakt, że tylu #!$%@? kierowców co tam to nigdy nie widziałem. Raz w pracy gość normalnie wypadł z auta i nikt sobie nic z tego powodu nie robił.
  • Odpowiedz