Wpis z mikrobloga

Mieszkanie w trakcie kupna, niestety jest już za późno na zmianę przez developera położenia scian działowych itp. i chciałbym sprawdzić na ile funkcjonalna jest propozycja developera.
Największe wątpliwosci mam co do salonu z aneksem bo jednak jest dosyć spory i nie chciałbym żeby wydawał się pusty.

Czy obecna przykładowa aranżacja ma sens? Jeśli nie co byście zmienili?

info:
Mieszkanie na tą chwile dla singla który stołuje się dietą pudełkową :D

#wnetrza #mieszkaniedeweloperskie #architektura
saviolaa - Mieszkanie w trakcie kupna, niestety jest już za późno na zmianę przez dev...

źródło: comment_kcvGWRll2WR1sJdIoUaqmQhUTfdtCbX1.jpg

Pobierz
  • 17
@annotate: dodałem info dodatkowe w poście. Od prawie roku jestem na diecie pudełkowej i w domu przyrządzam co najwyżej jajecznice na kolacje :D
chociaż wyspa/barek jest dobrym pomyslem ale myslalem bardziej o miejscu gdzie przy okazji bylyby wyeksponowane jakieś alkohole itp
@saviolaa: a no i przemysl ustawienie telewizora - tak jak jest jest z dupy przez te okna, na przeciwleglej scianie tez bedzie z dupy przez te okna. kup ciemne rolety dzien/noc albo w ogole gumowane zeby nie przepuszczaly swiatla kiedy bedziesz ogladal tv
@saviolaa: @alexsok90: nie będziesz singlu całe życie singlem na trzech pokojach i diecie pudełkowej :) W takiej kuchni postawisz mikrofalę, ekspres do kawy i ... i nie masz gdzie kroić warzyw :>

Podoba mi się rada @alexsok90, takie rzeczy są mega potrzebne w mieszkaniu a tu masz całkiem spory potencjał. Będziesz po latach zadowolony. Bardzo wygodne i można schować swój drobny syf a mieszkanie urządzić prosto i lekko, zamiast
@szczebrzeszynek: hmm no centrum to nie jest, na mapie można zerknąć "Gdynia chwarzno-wiczlino". Dla mnie kryterium było żeby był dobry dojazd zarówno do Gdyni jak i Gdańska, a dzielnica obok obwodnicy się w to wpasowuje ;)
@saviolaa: pomyśl nad wyspą tak dużą aby pełniła funkcję stołu, tak robią w usa i jest to moim zdaniem dobre rozwiązanie. A skoro chcesz mieć widoczne trunki, to dodatkowo od strony salonu wmontować podświetlane chłodziarki podblatowe z szybami np. Liebherr takie robi.
WC przy kuchni możesz zrobić garderobę/podręczną graciarnie, przerobienie tego później na sracz będzie łatwiejsze niż w odwrotną stronę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@saviolaa: moim zdaniem kuchnia odpowiednia. Ważne żeby był jeden blat roboczy o szerokości minimum 1 metra. Kibelek zamienić na garderobę. Łazienkę powiększyłbym kosztem holu. Zobacz jaka szerokość ma ściana z miska WC. U mnie się okazało że po wstawieniu pralki jest na nią 60cm. Komfortowo powinno być koło 80. Musieliśmy miskę wysunąć trochę dalej od ściany.
@saviolaa: tak jak mówią zmien maly kibel na schowek z pralką, za to bardzo zmieniłbym otwieranie drzwi wejsciowych na drugą ręke bo beda ci przeszkadzały jak bedziesz wchodzic do domu, sofe wez prostą nie narożną,
@alexsok90 Mam bardzo podobny układ mieszkania i dokładnie tak to rozwiązałem jak piszesz. WC zamieniłem w kanciapo-pralnię (pralka, suszarka, magazyn itd), bardzo polecam takie rozwiązanie. Do tego układ salonu też mam bardzo podobnie rozwiązany jak zaproponowałeś. Jedyna różnica u mnie to półwysep w kuchni zamiast wyspy. I jest bardzo git.
Super, wielkie dzięki za odpowiedzi i na pewno spróbuję z tym skladzikiem.
Pokombinuje jeszcze czy uda się odrobinę powiększyć łazienkę.
Wyspa na pewno wlatuje ;)