Wpis z mikrobloga

Z czym oni tam walczą w tej irlandii? Jakież to monstra tam łażą po lasach że tylu myśliwych potrzebaȍ ̪ ő


@lubiem_piwo: Coś mi świta w głowie, że oni tam za dzieciaka z procą za jakimiś ptakami biegają.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@j3sion: Wyobrażam sobie ilość przypadkowych ofiar po takim trzy tygodniowym szkoleniu. A z takich "turystycznych" polowań z przewodnikiem korzystaliby jedynie psychole i seby z sieczką w głowie na zasadzie "a poszczelam se dla zabawy do zwierząt"
  • Odpowiedz
@lubiem_piwo: Taa, sami psychole chodzą na polowania, gdzieś tyle trwa szkolenie na pozwolenie na broń. Oczywiście rozciągnięte w czasie, bo przepisy.
Czarnoprochową możesz kupić dziś I mieć jutro gotową do strzału. Zresztą turystyka myśliwska ma się bardzo dobrze na świecie, bierzesz przewodnika płacisz za licencję i idziesz strzelać. Komu się chce mając normalną pracę poświęcać rok czy więcej na pozwolenie. Dlatego tak to wygląda.

https://www.dnr.state.mn.us/licenses/hunting/index.html#nonres

Płacisz za pozwolenie dostajesz zasady bierzesz łuk, kuszę, pistolet czy strzelbę i idziesz polować na wybrane zwierzę, po zapoznaniu się
  • Odpowiedz
Komu się chce mając normalną pracę poświęcać rok czy więcej na pozwolenie. Dlatego tak to wygląda.


@j3sion: O! To, to, to!

Zawsze uważałem, że staż to główny hamulcowy rozwoju polskiego łowiectwa.
Kiedyś może to się sprawdzało, ale czasy się zmieniły, a ZG PZŁ nie nadąża. Zresztą nawet sami myśliwi nie wyobrażają sobie jak ktoś może zostać myśliwym bez minimum rocznej pracy w łowisku. To chyba jakaś pozostałość po wojskowej fali - "ja to przechodziłem to inni
  • Odpowiedz
@j3sion: „Taa, kolegom broń zabiorą. Po telefonie na policję w ciągu 5 min wszyscy będą w drodze do domu”.

Proszę, przestań bajki opowiadać. Nie te czasy.
  • Odpowiedz
@OLLEKS: Niedawno złapali u mnie w okolicy policjanta który brał łapówki był we wszystkich regionalnych gazetach. W małych miejscowościach wszyscy się znają, zadzwoń na policję podczas polowania i powiedz że masz podejrzenie że myśliwy jest nietrzeźwy. Następnie poczekaj i zobacz co się będzie działo.
  • Odpowiedz