Wpis z mikrobloga

Mirki, mam dylemat. Szukam zegarka sportowego, ale miło byłoby, gdyby miał NFC, z tydzień na baterii, musem jest dokładne liczenie przewyższeń (mtb, snowboard). Fajnie, jeśli sprawdzi się jako daily do smart casual. Zalezy mi na aktywnościach typu: rower, mtb, squash, pływanie, snowboard, siłownia. Teraz tak, mam kilka typów, ale może wiecie coś więcej i mnie nakierujecie na coś innego. Zastanawiam się między Garmin Venu, Suunto 5, Samsung Active Watch 2 (jeśli przeżyję dramatycznie słaba baterie...). Prozdrowotne funkcje są nice to have, ale nie będę o nie zabijał.

Hinty? Opinie? Najbardziej mnie chyba przekonuje Garmin.

#smartwatch #garmin #suunto #samsung #technologia #gadzety
  • 15
@rod3nt: jesli priorytetem jest dla ciebie liczenie przewyzszen to barometr to must have. Tyle tylko ze sikory z barometrem + NFC to beda juz komputery sportowe i cena szybuje .
Odradzalbym suunto 5 mimo wszystko. Zawsze wiernie kibicowalem temu producentowi, ale po tym co #!$%@? ze swoimi serwisami WWW i z appka, radzilbym sie bardzo mocno zastanowic.
@Marek1991 bo jestem geekiem pod tym względem, a chciałbym też zegarek mieć jako daily i płatności contactless to dla mnie wtedy w zasadzie must have, o ile nie mam budżetu na daily + activity, o tyle jeden, ale droższy, jestem w stanie przeżyć. Chyba że masz doświadczenie, że to nie działa, to chętnie usłyszę argumenty.
@LegoCiemnyLas nie chciałbym wydawać więcej niż 2k, ale z drugiej strony jestem w stanie poczekać miesiąc więcej i dołożyć, niż #!$%@? się na zły (tani) wybór. Obecnie mam Stratosa 2, i jest tak niedokładny, że jak idę pojeździć to dostaję palpitacji, na maratonie zaniżył mi przewyzszenie prawie 3x...
@LegoCiemnyLas: Mam na maratonie dokładne dane .gpx, i przy przewyższeniu 660m (na 34km) wyliczył mi całe 270... Nie włączam trackingu w telefonie. Kilometry wyglądają w miarę ok, ma maksymalnie 5% niedokładności (ale zależy na jakim zadupiu i w jakim terenie jest trasa, pogoda też swoje robi). Przykładowo trasa 37km - wg Stratosa miała 36,85

Pływałem w Stratosie, generalnie jeśli pływasz bez zatrzymywania się, to fajnie liczy długości, można to później edytować.
@LegoCiemnyLas: W sumie im więcej czytam, tym bardziej chcę zmienić, jak doczytałem o nawigacji w Garminach i funkcji informacji na przykład, że zaraz będzie spory podjazd, to jaram się jak solaris.
@Cinekk: I wychodzi na to, że chyba się na niego zdecyduję w wersji 6 pro. Wygląda na tyle klasycznie, że w koszuli i marynarce nie będzie przeszkadzał, a to plus.