Wpis z mikrobloga

Mirki, kojarzycie czy jakiś nowy bandycki podatek złodzieje wprowadzili w tym miesiącu? W wypłacie o tysiąc mniej jak poprzednio i raczej nie pomyłka, przeglądam swój pasek płacowy i w wierszu "Podatek" jest właśnie kwota większa o tysiąc jak miesiąc temu. Co za cholera? #podatki #podatek
  • 16
@darek-jg: Uwzględnia, nie róbmy z nich idiotów.
Poza tym pracodawca nie pobiera kasy wstecz. I jak napisałem, próg przekroczyłem w tamtym roku po podwyżce, przez to księgowo wyszło, że powinienem oddawać większy podatek i w tym roku przy rozliczaniu pita musiałem złodziejom oddać niecałe 2k za poprzedni rok. A w tym roku żadnych podwyżek nie miałem.
a teraz pomyśl do dziś zarobiłeś te 85tys


@darek-jg: Czekaj. Jeszcze nie kupuję tej wersji, ale coś może w tym być. W październiku łącznie mam dochodu w roku 90 tyś, więc może inne rozliczenie od tego momentu weszło. Zaraz doczytam o tym.
@Legion616: wygląda że nie powinni jeszcze pobrać wiekszej kwoty

Od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dochód pracownika przekroczył pierwszy próg skali podatkowej, pracodawca potrąca zaliczkę według stawki 32%. Oznacza to, że pracodawca nie powinien pobierać wyższej zaliczki już od pierwszej złotówki, która przekroczyła pierwszy próg. Niezależnie od tego, o ile został w danym miesiącu przekroczony pierwszy próg skali podatkowej, zaliczkę według stawki 32% pracodawca pobierze dopiero od następnego miesiąca.


Zobacz