Wpis z mikrobloga

Kurła dzizus ja #!$%@?. Dorośli ludzie, zbieraja się. Szaman w czarnej sukeince bierze pieczywo z piekarni, udaje że robi czary mary w nastroju ciszy i dzwięków mistycznych poczym daje zjeść "wiernym". Zaczarowany chlebek Pana Chrystusa. DOSROŚLI LUDZIE #!$%@? TO ROBIĄ. Jak to do #!$%@? jest możliwe?
No ja rozumiem że przytępemu chłopowi 1000 lat temu można było wkręcić takie czary, ale DZISIAJ?
#bekazkatoli #japierodle #rakcontent
Pobierz MateriaBarionowa - Kurła dzizus ja #!$%@?. Dorośli ludzie, zbieraja się. Szaman w cza...
źródło: comment_li68HUUmaGr1h1Q1fr8IRUfnzuDSBJwu.jpg
  • 53
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MateriaBarionowa: ale na co chcesz mieć dowód, na symbolikę zamiany opłatka w ciało Chrystusa? XD typie idź zrób coś pożytecznego, posprzątaj pokój dla mamy czy coś zamiast zajmować się takimi #!$%@? w necie
@Dolan to już mamy dwie koncepcje dwóch katolików. Twoj kolega powiedział że wierzy ze w platku dokonuje sie tansubstancja. Ty uważasz ze to symbokika tylko.
Czyli kolega przyjmuje komunie z jakis absurdalnych niepotwierdzonych czarów a Ty przyjmujesz komunie dla bezsensownego symbolu, teatrzyk. Gratulacje.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@MateriaBarionowa: nie jestem teologiem, nie wiem co dzieje się z opłatkiem podczas poświęcenia, dla przeciętnego wiernego jest to symboliczna zamiana w ciało Chrystusa. Dla ciebie to teatrzyk bo widocznie jesteś zbyt ograniczony żeby zrozumieć koncept wiary więc wyśmiewasz ludzi wierzących bo wg ciebie nic takiego nie istnieje i elo ¯\_(ツ)_/¯ no to sobie nie wierz, co mnie to obchodzi xD
@MateriaBarionowa: ale dlaczego miałbym dawać ci jakiekolwiek dowody? wiem, że takie nie istnieją, wiem, że nie ma także żadnych obiektywnych badań naukowych stwierdzających, że Zmartwychwstanie było prawdziwe i czy w ogóle jakikolwiek Bóg istnieje. Ja chcę ci tylko wykazać, że masz niewłaściwe podejście do tematu, które jest po prostu ignoranckie i zamyka ci możliwość zrozumienia tej skomplikowanej i żywotnej dla na prawdę dużej jeszcze części populacji tego świata. Czy ty przyjmujesz
@krzychkrzych: Ty chyba wciąż nie rozumiesz o czym ja piszę. Zakłądamy że jest Bóg. Po co idziesz zjeść magiczny opłątek, bo pan ksiądz na ołtażu magicznie napełnił chlebek bogiem i ty zjedząc go otrzymujesz wspaniałe moce? To jest absurdalne bez znaczenia czy się wierzy czy nie wierzy w Boga. To ludize wymyślili takie zabawy, udając alchemików i czary.
@MateriaBarionowa: ale dlaczego zakładamy cokolwiek? A jeśli już zakładamy, że Bóg jest, to dlaczego umieszczasz się na Jego miejscu albo nadajesz sobie mądrość równą jemu i decydujesz w jaki sposób się objawia światu i w jaki mu objawiać się wypada? W katolicyzmie Bóg jest maksymalnie pokorny i jest "dżentelmenem" - nie przeszkadza objawić mu się ot tak, w kawałku chleba, w Hostii. Poza tym Katolicyzm już dawno temu zakazał wiary w
@MateriaBarionowa: Ukrzyżowanemu Chrystusowi ludzie pod krzyżem mówili "Skoro jesteś Bogiem uratuj samego siebie". Mówiąc do Hostii "jeśli tam jesteś to mi to udowodnij" byłbym tak jak ci ludzie. Nie jestem w stanie tego ci udowodnić, ani setkom wykopków plusującym twój wpis. Nikt mi też tego nie jest w stanie udowodnić. Na upartego można czytać o cudach eucharystycznych, których często współczesna nauka nie potrafi wyjaśnić, dla przykładu wypowiedź doktora Fredericka Zugibe, jednego
@Tuff: To prawda. Jednakowoż pokuszę się o pewną paralelę:

" Wielu ludzi jest straszona katastrofą klimatyczną od dawna i nagradzana poczuciem wyjątkowości. Pranie mózgu robi swoje. Poza tym ludzie muszą czuć się częścią czegoś a wyparcie się modnych trendów (neo-religii) przeważnie ich wyklucza."

;)
Kurła dzizus ja #!$%@?. Dorośli ludzie, zbieraja się. Szaman w czarnej sukeince bierze pieczywo z piekarni, udaje że robi czary mary w nastroju ciszy i dzwięków mistycznych poczym daje zjeść "wiernym". Zaczarowany chlebek Pana Chrystusa. DOSROŚLI LUDZIE #!$%@? TO ROBIĄ. Jak to do #!$%@? jest możliwe?

No ja rozumiem że przytępemu chłopowi 1000 lat temu można było wkręcić takie czary, ale DZISIAJ?
#bekazkatoli #japierodle #rakcontent

@MateriaBarionowa dorośli #!$%@? ludzie chodzą ubrani na