Wpis z mikrobloga

Dobra mircy, jakie #perfumy warto przestestować (a może ktoś od razu robi #rozbiorka ) z oudem ? Nigdy nie wąchałem tegoż i naczytałem się jak bardzo jest polaryzujący, dejcie mnie jakieś klasyczne pozycje żeby było czuć oud taki jaki powinien być bo chcę sprawdzić, raczej nie za miliony monet.
  • 28
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: Obowiązkowo kilka pozycji od Amouage, obowiązkowo coś z różą, gucci intense oud, tf oud wood i ewentualnie jakiś odrzucający śmierdziel, żebyś się upewnił czy każdy oud Ci pasuje. ;)
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: większość dobrych arabskich oudow jedzie różą. To jest mocno polaryzujące bo w naszej kulturze te zapachy skręcają w damską stronę. Ja polecam łatwe oudy czyli TF Oud Wood, Montale Honey Oud czy Creed Royal Oud. Montale wyrwiesz za najmniej ale tam dominuje miód i cynamon
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: Nie. To jest taka róża in your face często jak hmmmm w tytoniu do sziszy o zapachu różanym albo wodzie różanej. Ja osobiście nie umiem takich nosic. Przetestuj Maison Francis Kurkidijian Oud Satin Mood albo Silk mood
  • Odpowiedz
@uwielbiamnalesniki: Z mojej strony gorąco polecam Laudano Nero (Tiziana Terenzi). Brak słów na to, co się tam dzieje, niemniej oud gra jedną z przewodnich ról.
A z tych wymienionych, moim zdaniem, na szczególną uwagę zasługuje Gucci Intense Oud. Wspaniały zapach, niezbyt trudny w noszeniu (co w przypadku oudu nie jest oczywiste ( ͡° ͜ʖ ͡°)), ale z charakterem.
  • Odpowiedz