Wpis z mikrobloga

Czy zagranicą też straszą możliwą inflacją ,bezrobociem etc. w związku z podnoszeniem minimalnej? #uk #niemcy #holandia #emigracja


@normal_user: Czasami. Z reguły straszą, że kraje Europy Wschodniej za dobrze się rozwijają i coraz mniej przyjeżdża do nich ludzi do dymania za najniższą.

jeszcze nalezaloby uwzglednic kwote wolna od podatku by miec jakis realny obraz, sama minimalna to jest za malo danych


@bluehead: Oraz masę innych podatków, a których nikt nie mówi.
Kuwa w dupe motyle noga jego cycki mać. Co muszą powiedzieć Norwegowie, że o Czechach nie wspomnę. Pochwal się jak mierzysz siłę PLN? Zakupami biedaszaomi na aiexpress?


@sebaa: średnie wynagrodzenie w przeliczeniu na Euro i co za to można kupić. Ale proszę cię bardzo, dalej sobie wierz, że aliexpress jest ważny sebixie.
średnie wynagrodzenie w przeliczeniu na Euro i co za to można kupić.


@Ryonnen: A dlaczego do euro? Po co?
Co za średnie wynagrodzenie i na przestrzeni lat w danym kraju. Mam nadzieje, że rzucisz kilkoma wykresami. Mieszkania, żywność, usługi, AGD, nośniki energii, powiedzmy ostatnie 30 lat pokazujące ze z roku na rok możemy kupić coraz mniej za średnią/minimalną pensje, a tym czasem kraje naszego pokroju (Ukraina, Czechy, Węgry, Rumunia, Słowacja itp)
Inflacja to nie skutek wyzzzych zarobkow ani nawet wzrostu cen tylko podazy pieniadza i jego obieg.


@Nedkely: I tak i nie. Dlatego na początku trzeba zdefiniować pojęcie inflacji, bo dla każdego znaczy co innego. Ale raczej większość zjadaczy chleba definiuje to jako po prostu wzrost cen.

ze co prosze? Przeczytaj jeszcze raz (albo pare razy) moj wpis bo minales sie z tematem.


@bacteria: Przeczytałem raz i więcej mi nie trzeba
Przy nieograniczonym imporcie tak naprawdę pokrywasz tylko wzrost pensji końcówki łańcucha dostaw, bo większości poza krajem X podwyżka pensji minimalnej w kraju X nic nie robi.