Wpis z mikrobloga

Mirki, przymierzam się do zakupu z HiLiq bo 5.11 planują darmową dostawę. Ostatni raz zamawiałem u nich ponad 2 lata temu, gdy mieli jeszcze powolną, ale bezVatową i bezpieczną (bez wysyłania charakterystyk do celnika) wysyłkę. Czy jest szansa, że taka wysyła znów się pojawi? Jeśli nie, jak wygląda zamówienie, czy ktoś stąd miał jakieś problemy, czy po prostu wysyła otrzymaną charakterystykę i przechodzi? Jak to jest w kwestii dodatkowych kosztów, 23% VAT, ale jaka opłata dodatkowa dla FedEx'u? Z góry dzięki za pomoc!
#epapierosy #hiliq
  • 18
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karoleeek: kilkanaście złotych za każdą z dwóch paczek - rok temu tyle płaciłem, dziwne bo wartości były różne /20 i 60$ mniej więcej/ więc nie mam pojęcia czy to jest sama obsługa FedEx czy jest w tym jakiś haracz dla SP... Rok temu był tylko FedEx jako dostawca

Ps. Zapytaj u źródła: Bartek dalej tam pracuje i ktoś jeszcze ale zapomniałem imienia - adresów mogę poszukać
  • Odpowiedz
  • 0
@marek-wozniak-750 Na pewno jest, kurierskie oddziały celne liczą sobie często nawet po 50zl za odprawę bez względu na wartość, stąd moje pytanie. Poczta ma ok 18zl łącznych kosztów odprawy dla porównania. Dziękuję za informację. Rozumiem, że wysylales jedynie ta charakterystykę mailowo plus dane i przechodzilo? Skąd dostanę pdfa?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karoleeek: kwoty nie były równe więc na logikę to nie była sama opłata ale jeżeli był to również VAT to stawka jakaś śladowa

Charakterystyki mam, z hiliq również możesz zamówić tylko nie pamiętam gdzie pisałem bo Bartek rok temu się tym nie zajmował a odpowiedział ten drugi Polak o którym pisałem wyżej
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Charakterystyki mam, z hiliq również możesz zamówić tylko nie pamiętam gdzie pisałem bo Bartek rok temu się tym nie zajmował a odpowiedział ten drugi Polak o którym pisałem wyżej

@marek-wozniak-750: a tak z ciekawości: te charakterystyki to masz od tego "coś" do produkcji mydła? I czy jest pewność że jak wyślą to właśnie jako te olejki eteryczne? Jak pisałem, wziął bym litra ale czy to przejdzie?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@marek-wozniak-750: do tych dwóch kolesi ktorych maile które są wyżej podane można pisać po polsku? Może u źródeł zapytam jako co oni to wysyłają. Swoją drogą pisałeś że masz od nich karty charakterystyki. Można się jakoś po nie do ciebie "zgłosić"? Gdzieś się adres email przewijał marrwo(at)gmail.com - aktualny?
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@karoleeek: @PrawieJakBordo: Dostałem dziś takie info:

Cześć, jestem Kristof i pomagam klientom polskim Hiliq. W związku z tym ze w środku wszystko jest opisane jako olejek eteryczny bo inaczej nie można, jak paczka dojdzie do Polski to Fedex każe wypełnić oświadczenie co tam jest i do czego służy i poprosi o MSDS (karta bezpieczeństwa) produktu. Dlatego w załączeniu juz teraz przesyłam to co Ci Bedzie potrzebne. Wypełnisz deklaracje
  • Odpowiedz
@karoleeek: Właśnie przymierzam się do zamówienia, robi różnicę płatność jaką wybiorę. Gdzieś obiło mi się o uszy, że którejś z płatności nie zalecają wybierać. Ostatnio zamawiałem ze dwa lata temu, trochę się pozmieniało :(
  • Odpowiedz