Wpis z mikrobloga

@RozkalibrowanaTurbopompa: Zdjęcie niewyraźne, więc to raczej zabawa i wróżenie z kart ;) Kojarzy mi się z gąsienicą z Geometridae (miernikowcowate), ale tu musiałby jakiś spec ocenić, bo nie siedzę tak głęboko w motylach. Zwróć uwagę na zgrubienia na początku i na końcu.
@RozkalibrowanaTurbopompa: Pewnie widziałeś na mojej stronie, ile jest różnych pszczół - wykładające gniazda kawałkami roślin, płatkami maku, drobnymi kamyczkami; mieszkające w łodygach, muszlach. I są to polskie pszczoły! Lubię usiąść i obserwować przez obiektyw. Tyle ciekawych historii, których mogę być świadkiem, tyle ciekawych zachowań. Dlatego zrobiłam tę stronę. Mam sporo ciekawych obserwacji i zależy mi, żeby pokazać, że ten świat wart jest, żeby do niego zajrzeć. Popularyzacja dzikich pszczół w Polsce
@Megachilidae: super, dzięki za odpowiedź. Powiem Ci że ostatnio myślałem nad obiektywem makro bo kiedyś za dzieciaka lubiłem robić zdjęcia owadom i myślałem żeby może wrócić. Faktycznie jest to fascynujący świat, dużo się tam dzieje.

Wygrzebałem jakieś zdjęcia które jeszcze w gimnazjum robiłem (matko, 11 lat temu to było...) :D zabawy z odwróconym obiektywem z braku środków na dedykowany sprzęt. I dyfuzor z kartonu i kawałka białej bibuły :)
Pobierz
źródło: comment_oLsFOkPIfsXiQ1mB4WM2cVlnYjMsl6rd.jpg
@RozkalibrowanaTurbopompa: Jak masz dobry wzrok, to wystarczą też oczy :) Te zdjęcia much, które dałeś, wyszły bardzo ładnie!
Sprzęt to nie wszystko. Ważne są też umiejętności i talent. Przede mną jeszcze dużo nauki a obiekty moich zainteresowań małe i ruchliwe. Nie chcą ułatwić mi pracy ;)
Nie mówiąc już o tym, że jak mam do wyboru naukę fotografowania i posiedzenie przy książkach o pszczołach - wybieram to drugie ;)