Wpis z mikrobloga

@KrzysztofMickiewicz: to nawet nie jest dieta tylko bardziej system żywienia, który nie jest aż taki nowy. Jest to odmiana IF (intermittent fasting), która polega na jedzeniu jednego posiłku dziennie. 23h godziny postu na 1h okna żywieniowego.
  • Odpowiedz
@yolow71: najwiekszy plus tego, że siedzisz ze znajomymi i rozmawiacie o dupach a Ty nagle wyskakujesz JESTEM NA DIECIE OMAD, POWTARZA O M A D. I pytają wtedy "oho a co to" i Ty mówisz i podbijasz sobie ego, bo dość mądrze brzmi
  • Odpowiedz
@yolow71: Szamani postowi przypisują wiele magicznych właściwości. Tłumaczą, że człowiek jest dostosowany do takiego żywienia. Podobnie jak z innymi głupkami paleo, czy karniworami itd. Biorąc pod uwagę, że człowiek jest wszystkożerny i z każdego nieprzetworzonego produktu może czerpać jakieś korzyści, a często niezbędne, debilizmem jest twierdzić, że w dobie gdzie NIE JESTEŚMY ZMUSZENI do poszczenia, jedzenia wąskiej grupy produktów tj. eliminowania jakichś tam, robić to czyli się zmuszać. Kiedyś tak musieli
  • Odpowiedz
i po co takie coś ludzie uskuteczniają? w czym jest to lepsze od normalnej diety? jakie są plusy?


@yolow71: głownie celem jest schudnięcie albo poprawa samopoczucia. Jak zwykle jest to zależne od człowieka bo nie każdy dobrze takie metody toleruje. OMAD często jest używany przez sportowców / triatlonistów żeby nauczyć organizm długiego obywania się bez jedzenia. Lepiej też ćwiczy się na pusty żołądek. Jak na mój gust OMAD jest bardzo hardkorowy
  • Odpowiedz
@Skogyr:

- Organizm ma czas, by uporać się z całym pokarmem, który zjesz w ostatnim posiłku. Potem może skupić się na procesach regeneracyjnych.


W jaki sposób ma się skupić na procesach regeneracyjnych w deficycie kalorycznym. Skąd pomysł, ze podczas pełnego żołądka procesy regeneracyjne są opóźnione, jeśli m.in w procesie regeneracji mięśni jest przekraczanie peaku progu lecynowego dla wzmożonego MPS?

- Spada poziom trójglicerydów


Jak na każdej innej nieprzetworzonej diecie od keto
  • Odpowiedz
@Bonwerkz: a nie sorry, trzeba być sprawiedliwym IF/OMAD to dobre narzędzia do kontrolowania głodu w przypadku protokółów adlibitum. Wtedy to ma sens i super sprawa dla osób, które już nie kumają lub nie chcą się bawić w liczenie.
  • Odpowiedz
@Kasahara: ekspertem nie jestem a wyżej wymienione zalety podałem na podstawie tego co sam znalazłem/wyczytałem. Również dużo nowych rzeczy zaobserwowałem po prostu w swoim organizmie na plus po stosowaniu IF i postów okresowych więc mogę tylko opisywać z doświadczenia i nie twierdzę, że system IF jest wyjątkowym "kluczem do długowieczności". Też nie widzę sensu dalszej dyskusji bo wyraźnie masz większą wiedzę ode mnie w tym temacie więc nie byłbym partnerem do
  • Odpowiedz
@Bonwerkz: nie no, oczywiście może Ci służyć, każdy dietę robi pod siebie; nie to mi chodziło :), jak się super czujesz to wybór idealny. Tak samo jak ja bym dał komuś mojego high carba, to wiekszości osób by on szkodził lub na nim nie wytrzymali :D
  • Odpowiedz
@KrzysztofMickiewicz: w najnowszym vlogu mowi, ze wytrzymal 60 godzin na suchym poscie, 60 godzin bez jedzenia i bez PICIA, trenujac przy tym na silowni :D

czy znajdzie sie jakis wykopowy #keto wyznawca i podejmie sie podobnego postu? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

no i schudl przy tym 7kg, wiec po co sie macie pol roku odchudzac jak 60h suchego postu i efekty gotowe
  • Odpowiedz