Wpis z mikrobloga

#prawo #allegro Mam pytanie, może mądre, może głupie, nie wiem. Dwa tygodnie kupiłem na allegro nowy dysk ssd, płaciłem przez PayU, przesyłka na paczkomat. W niedzielę wysłałem sprzedającemu maila i sms że paczka nie dotarła, według apki od sms wiadomość dotarła ale sprzedający nie odpisał. Następnego dnia wszcząłem spór na Allegro, po 24 godzinach bez odpowiedzi poprosiłem o pomoc Allegro, znowu nic. Inb4 ewidentny oszust, koleś ma konto od 10 lat i same pozytywy więc cholera wie co tu się #!$%@?ło.

Jak to rozwiązać? Czy jeżeli pójdę z tym na policję to będę musiał po jakichś sądach jeździć czy to oni wszystko załatwią? Jeżeli dojdzie do sprawy to czy będę musiał jechać te kilkaset kilometrów do sądu najbliższego sprzedawcy? Co można zrobić żeby przyspieszyć odzyskanie pieniędzy? Co muszę przedstawić jako dowód na komisariacie?
  • 4
@Dave987654321 Też miałem taką sytuacje, że konto było w pełni legitne, od dawna na allegro i same pozytywy. Koleś nie wysłał rzeczy, którą kupiłem, był POK na Allegro, sprawa zgłoszona na policje, tam oni rozpoczeli postępowanie. Allegro w tym czasie oddało mi hajs >2k PLN. Po około roku czasu zostałem wezwany do sądu jako świadek, oskarżonego nie było i miało to miejsce w moim mieście (sprawca był hen daleko od mojego miejsca
@abrawu: Wiem że na Allegro dopiero po 14 dniach mogę składać podanie o zwrot pieniędzy, czy z wizytą na komisariacie też muszę czekać te 14 dni? Po prostu nie wiem czy mogę się przejść jutro czy mam brać wolne we wtorek
@Dave987654321 Nie wiem jak to wygląda teraz, ja wtedy dałem sprzedającemu trochę więcej czasu, ale jakoś po ponad tygodniu zgłosiłem do allegro oszustwo, tam mi podesłali wszystkie dokumenty, które musze mieć i ktoś mi podpisze w komisariacie (zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa) potem od razu wysłałem do allegro i samo poszło. Może teraz być inaczej, trzy lata to jednak kupa czasu i regulaminy mogły się zmienić wielokrotnie.