Wpis z mikrobloga

Ta podporządkowana ma wyznaczone pasy? Jeśli tak, to A jadący na prawy pas, zmienia pas, jeśli nie ma wyznaczonych, to nie możesz wyprzedzać pojazdu A z prawej strony - wydaje mi się, że wówczas on miałby dowolność zajmowania pasa, a B musiałby ustąpić, ale to mi się bardziej "wydaje" niż "wiem".
  • Odpowiedz
@kiwajakotako433: Kiedy skręcasz z drogi mającej dwa pasy ruchu w tym samym kierunku w inną drogę z dwoma pasami w tym samym kierunku, to zachowujesz swój pas ruchu.

Jeśli A zjedzie na pas prawy zajęty przez B, to dokonuje zmiany pasa, bez upewnienia się, że jest wolny. Dokładnie tak samo, jeśli B zjechałby na pas lewy zajęty przez A. Nawet jeśli pasy są niewyznaczone liniami, to jeśli mieszczą się dwa
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@kiwajakotako433: @kiwajakotako433: wg mnie dwa auta to tam na styk. Ale nawet jeśli to powinny skręt w lewo traktować jak jazdę swoim pasem. Jak ktoś chce z lewego wjechać na prawy bez upewnienia się, że z prawej nikt nie wjeżdża, to jest j-----m imbecylem i powinien oddać prawko, bo kolizja tutaj jest niemal niemożliwa.
  • Odpowiedz
@stormkiss: nie uczyli na kursie, że nie dotyczy sytuacji gdy możliwa jest jazda tylko w jednym kierunku?

jak was wszystkich czytam to mi słabo

jeden pas ruchu, ustawianie do lewej, reguła prawej ręki XD co jeden to k---a lepszy

@SilikonowyCycuszek: pkt 3 art 22 Przepisu ust.2 nie stosuje się, jeżeli wymiary pojazdu uniemożliwiają skręcenie zgodnie z zasadą określoną w tym przepisie lub dopuszczalna jest jazda wyłącznie w jednym
  • Odpowiedz