Wpis z mikrobloga

chce skryptem wejsc na strone, wykonac wewnetrzna funkcje js ktora na niej jest (robi ona żądanie do serwera) i chce miec to co pobiera to zadanie, czyli jego response. Niestety nie znam nodejs i nie wiem czy takie cos jest mozliwe, a jezeli nie to moze w jakims innym jezyku ? Jesli w nodejs sie da to chetnie sie naucze, bardzo prosze o hasla/podpowiedzi po ktorych szukac informacji na ten temat

#nodejs #programowanie
  • 8
@nuka-cola: wybacz ale nie rozumiem, czemu mam instalowac linuxa zeby napisac skrypt ktory ma za zadanie dzialac w tle niezaleznie, tak zebym mogl to uruchomic na zewnetrznym serwerze
@Lipathor: wchodze w Chrome na strone => F12 czyli konsola => daje: jakasfunkcja(parametr1,parametr2) i jako wynik mam:

Uncaught ReferenceError: jakas
funkcja is not defined
at :1:1


na stronie w kodzie html jest tak:

ng-click="jakasfunkcja(16243, 753758);"


w google widze ze to angular, ale nie wiem czy to ma znaczenie, jakasfunkcja() jest zawarta w includowanym js
@Lipathor: ok, czyli chyba wychodzi na to ze jakas_funkcja() jest w document.ready() i nie jest zdeklarowana globalnie, czy jest jakas mozliwosc zeby sie do niej dostac np. z konsoli czy nie ma opcji ?
@Artvr: nie możesz po prostu wywołać requesta postmanem? Czemu chcesz koniecznie wchodzić na stronę?
Wykonanie tej funkcji z poziomu consoli w taki sposób jest niemożliwe. Możesz jednak wywołać z consoli klikniecie na ten element co spowoduje uruchomienie funkcji.